28 Ocak 2021 Perşembe

NECATTİN DEMİRTAŞ'IN SOSYAL PROJELERİ ARASINDA 2-3 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAK PROJEDE VAR

Necattin Demirtaş'ın sosyal projeleri arasında 2-3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak projede var

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hayata geçirecekleri sosyal projelerden biri olan Tekstil Atölyeleri ile 2-3 bin kişiye iş imkanı sağlayacaklarını söyledi. İşte Necattin Demirtaş'ın hayata geçireceği sosyal projeler..

28 Nisan 2019 Pazar 14:48 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin borcunu açıklarken, aynı açıklamada dile getirdiği sosyal projeler ise geri planda kaldı.


Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası İlkadım Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakının adayı Necattin Demirtaş, hayata geçireceği sosyal projeleri de açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde İlkadım Belediyesinin mali borcunu açıklayan ve bu borçla ilgili yaptığı açıklamada sosyal projelerini de dile getiren Necattin Demirtaş'ın borç gündemi ve iki belediye binasını satacaklarını söylemesi nedeni ile bu projeler arka planda kaldı.

Bizde Necattin Demirtaş'ın borç meselesi, iki belediye binasını satacaklarını söylemesi, Unkapanı Kültür Merkezi İnşaatını durduracaklarını belirtmesi nedeni ile geri planda kalan o sosyal projeleri haberimizde ön plana çıkarttık.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal projeler kapsamında kimsesizlere bir mekan yapma, üniversite ve sanayilerde işçilere ücretsiz çorba dağıtma, duruma olmayanlara askıda ekmek projesi kapsamında anlaşmalı olan lokantalarda ücretsiz yemek verme gibi projelerin yer aldığını açıklamıştı.

Necattin Demirtaş'ın sosyal projeleri arasında en dikkat çekici olan projesi ise yaratacağı istihdam açısından Tekstil Atölyeleri oldu. Başkan Demirtaş, daha önce yaptığı ve belediyenin borç meselesi nedeni ile geri planda kalan açıklamasında, kurulacak olan tekstil atölyeleri ile birlikte 2-3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağına dikkati çekti.

İşte İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın hayata geçirmeyi planladığı o sosyal projeleri.

"Kimsesizlere bir mekan yapmayı düşünüyoruz. Kısa vadede bunların dışında dar gelirli aileler için, bu ailelerin ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir iş yeri tutup, kira ödetmeden ürünlerini pazarlama imkanı sunacağız. Mahallelerde sosyalliği yükseltmek için 'mahalle evleri' kuracağız. Üniversite ve sanayilerde işçilere ücretsiz çorba dağıtmaya başlayacağız. Lokantacılarla da görüşüp, 'askıda yemek' projesini hayata geçireceğiz. Durumu olmayan vatandaşların askıda yemek yazısı olan lokantalarda ücretsiz yemek yemesini sağlayacağız. Bunu da halktan SMS bağışı şeklinde karşılamayı düşünüyoruz. Geri kalan kısmı da belediye olarak karşılayacağız. Esnafların da bu projeye katkı vereceğini düşünüyorum. Öte yandan kenar mahallelerde madde bağımlılığı sıkıntıları var. Bu konunun da üzerine gideceğiz. Tekstil atölyeleri için de çalışmalara başlayacağız. 2-3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak bir alan oluşturmaya çalışıyoruz. İlk aşamada sosyal sorumluluk projelerine başlayıp, daha sonra devamını getirmek istiyoruz. Ayrıca geri dönüşüm projelerimiz de kaldığımız yerden devam edecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak, Vezirköprü'de Yörük şenliğine katıldı, Yörük Şalı taktı

Samsun Valisi Kaymak, Vezirköprü'de Yörük şenliğine katıldı, Yörük Şalı taktı