17 Haziran 2021 Perşembe

SAMDEF GENEL BAŞKANI METİN ŞENEL GÜREŞ TAKIMI İLE ASKFEST'TE SAMSUN RÜZGARI ESTİRDİ

SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel güreş takımı ile ASKFEST'te Samsun rüzgarı estirdi

Samsun doğumlu eski milli sporcu ve SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, yağlı güreş takımı ile birlikte Avrupa'nın en büyük spor ve kültür festivali ASKFEST'te katılarak Türk yağlı güreşini tanıttı.SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel güreş takımı ile ASKFEST'te Samsun rüzgarı estirdi.

01 Temmuz 2019 Pazartesi 15:41 GÜNCEL

SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel beraberinde ki güreş takımı ile birlikte, Avrupa’nın  en büyük spor ve kültür Festivali ASKFest'e katıldı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yabancı Topluluklar Başkanlığı ve Almanya'nın Hamm Belediyesince düzenlenen  Avrupa Spor Kültür Festivalinde bir Eski Milli Sporcu olan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel yağlı güreş takımı ile Türk yağlı güreşini Avrupa’ya tanıttı.

Almanya’nın Hamm şehrinde spordan eğlenceye, sanattan gastronomiye, konserlerden zeka oyunlarına birbirinden renkli çok sayıda etkinliğin yer aldığı Avrupa Spor ve Kültür Festivali (ASKFEST) düzenleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Hamm Belediyesi işbirliği ile düzenlenen festivale Türk güreş takımı ile birlikte katılan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, testival kapsamında 15 bin kişinin katıldığı ödül töreninin de de güreş takımı ile birlikte ödül alarak Türk Bayrağımızı alanda dalgalandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak makam odasında şehit yakını çocuk ile böyle oyun oynadı

Samsun Valisi Osman Kaymak makam odasında şehit yakını çocuk ile böyle oyun oynadı