22 Ekim 2021 Cuma

SAMKON ATAKUM BELEDİYESİ İLE PROJE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

SAMKON Atakum Belediyesi ile proje işbirliği yapacak

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Sezgin Gümüş ve konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ziyaret ederek proje işbirliği konusunda görüş alış verişinde bulundu.

25 Aralık 2019 Çarşamba 00:50 GÜNCEL

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı sezgin Gümüş, Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'ye gerçekleştirdiği ziyarette, "Atakum Belediye Başkanımızın samimiyetine çok güveniyoruz. İnşallah kendisiyle çok güzel bir iş birliği yapacağız" dedi.


Türkiye'nin muhtelif şehirlerinden 11 federasyon ve 500 dernekten oluşan SAMKON'un (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, SAMKON Samsun Karadeniz Bölge Koordinatörü, Samsun Başkanı Sibel Samuk, konfederasyonun yönetim kurulu üyeleri, SAMKON'a bağlı federasyon başkanları,  Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi makamında ziyaret etti. 

Konfederasyonun gerçekleştireceği projelerle ilgili görüşülen ziyarette, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, "Atakum Belediye Başkanımızın samimiyetine çok güveniyoruz. İnşallah kendisiyle çok güzel bir iş birliği yapacağız" ifadelerini kullandı.YEREL DİNAMİKLER DESTEK OLMALI
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş ise, Samsun dışında yaşamalarına rağmen, şehirle ilgili bütün gelişmeleri sürekli takip ettiklerini ifade ederek, "Bu anlamda, Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci'yi de yakından izliyoruz. Gerek zarafeti, gerek nezaketi, gerekse kültürel müktesebatı ile ev sahipliği bizi son derece memnun etti. Ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldık. Bu sadece sadece benim değil, ziyaretteki yönetim kurulu üyelerimizin de kanaati. SAMKON bu zamana dek birçok ilki gerçekleştirdi. Samsun Bölge Başkanlığı'na da bir hanımefendiyi seçtik. Hayatın her sahasında hanımefendilerin arkasında olduğumuz gibi, teşkilat yapılanmasında hanımlara öncelik vermeyi tercih ediyoruz. Çok değerli projeler üretilecek ve biz konfederasyon olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Ümit ediyorum ki yerel dinamikler de bu projelere destek olur. Bu anlamda Atakum Belediye Başkanımızın samimiyetine çok güveniyoruz. İnşallah kendisiyle çok güzel bir iş birliği yapacağız" sözlerini kaydetti.

BİRLİKTE YÖNETME MODELİ
SAMKON'un başarılı çalışmalarını tebrik eden ve yeni hizmet binalarının önemli çalışmalara ev sahipliği yapmasını dileyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, "Atakum Belediye Başkanı olarak, belediyemize hangi sivil toplum örgütü, hangi gönüllü, hangi projeyle gelmişse hiçbirisine ilgisiz kalmadım. Hepsine 'Evet' diyorum ve inceliyorum. Atakum'u birlikte yönetme modelini uygulamaya çalışıyoruz. Şeffaf, denetlenebilir yönetim anlayışı ancak böyle kurulabilir. Sivil toplum örgütlerinin gücünü ve değerini çok iyi biliyorum. Eğer biz kentimize demokrasiyi, özgürlüğü tam anlamıyla kazandırıp, Atatürk'ün ilkelerini sonuna dek yaşatacaksak bunda kuşkusuz sivil toplum örgütlerinin rolü çok büyük olacak. Özellikle kadın odaklı projeleriniz toplumumuz ve kentimiz için çok değerli. Duyarlılığınız ve farkındalık oluşturma çabalarınız için çok teşekkür ederim" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un kişi başı geliri Türkiye ortalamasının yüzde 32.3 altına düştü

Samsun'un kişi başı geliri Türkiye ortalamasının yüzde 32.3 altına düştü