16 Ocak 2022 Pazar

SAMKON GENEL BAŞKANI GÜMÜŞ SAMSUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AYDIN'I ZİYARET ETTİ

SAMKON Genel Başkanı Gümüş Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın'ı ziyaret etti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın'ı ziyaret etti.

16 Ağustos 2019 Cuma 16:33 GÜNCEL

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın'ı ziyaret ederek üniversite ile ilgili bilgiler aldı.


Ziyarette, Samsun Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Samsun'a kazandırıldığını söyleyen SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, "Samsunumuz için önemli bir eğitim yuvası hizmete girmiştir. Samsunlular olarak üniversitemize her zaman destek olacağız, sahip çıkacağız. Üniversitemizin rektörü Mahmut Aydın beyde çok değerli bir akademisyen. Samsun Üniversitesinde yetişecek öğrencilerimizin ülkemiz geleceği adına önemli bireyler olacağına inanıyoruz." dedi.

Üniversite bünyesinde havacılık ve uzay bilimleri fakültesinin de yer almasının çok önemli olduğunu kaydeden SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, "Üniversitede okuyacak gençlerimizin özellikle bu alanda eğitim almaları ülkemiz geleceği açısından son derece önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi, istikbal göklerdedir. Bugün ülkemiz kendi İHA ve SİHA'larını üretmektedir. Bunun yanı sıra Samsun Üniversitesinde bulunan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi de havacılık alanında yerli ve milli techizatlarımızın üretilmesinde gençlerimize rehber olacaktır. Ben SAMKON adına Samsun Üniversitemizin rektörü Mahmut Aydın beye bu yolda görevinde başarılar diliyorum. " dedi.

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın'da SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş'e gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle teşekkür etti. Sezgin Gümüş'e gerçekleştirdiği ziyarette ise ayrıca SAMKON Karadeniz Bölge Başkanı Köksal Akman ile Samsunlu sanatçı Hüseyin Şimşek'te eşlik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta vebalı koyun olayı ile ilgili açıklama yaptı Genç Çiftçi projesinde yolsuzluk var dedi

Erhan Usta vebalı koyun olayı ile ilgili açıklama yaptı Genç Çiftçi projesinde yolsuzluk var dedi