25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMPA OTOMOTİV SESİMİZİ DUYUN DİYEN İŞÇİLERİ İŞTEN ÇIKARTTI!

SAMPA Otomotiv sesimizi duyun diyen işçileri işten çıkarttı!

Samsun'un önemli sanayi tesislerinden biri olan SAMPA Otomotiv'de Korona Virüs nedeniyle sosyal mesafenin korunamamasından dert yanan ve 'Sesimizi Duyun' diyen işçilerin işten çıkartıldığı gündeme geldi.

07 Mayıs 2020 Perşembe 21:10 GÜNCEL

Samsun'da SAMPA Otomotiv'de Korona Virüs nedeniyle sosyal mesafenin korunamadığını dile getirerek fotoğraf çeken işçiler fabrika yönetimi tarafından iddiaya göre işten çıkartıldı.


SAMPA otomotiv'de sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde dahi işçilerin özel izin ile çalıştırıldığı gündeme gelirken, çok sayıda işçinin bir arada çalışması sebebi ile sosyal mesafe sorununun yaşandığı ortaya çıkmıştı. Bazı işçiler fabrikanın içerisinden çektikleri görüntüleri sosyal medya sayfalarında paylaşarak 'Sesimizi duyun' çağrısı yaparken, görüntülerin gündeme gelmesi sonrası SAMPA Otomotiv'in bu işçileri işten çıkarttığı ileri sürüldü.

Görüntülerin basın yayın organlarında yayınlanmasından önce fotoğrafları paylaşan işçilerin ifadelerinin alındığı ve söz konusu fotoğraflarda yemek kuyruğunda bulunan bazı işçilerin de sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesi ile işlerine son verildiği öne sürüldü. Korona Virüs sebebi ile esnek çalışma saatleri uygulanırken SAMPA Otomotiv'de bunun sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde dahi uygulanmadığı ve çalışan işçilerin Korona Virüs salgını nedeniyle tedirginlik yaşadığı gündeme gelmişti. SAMPA ise bu tedirginliği yaşayan ve fabrikadan görüntü çekerek sosyal medyada yayınlayan işçileri işten çıkartarak, diğer işçilere de adeta gözdağı verdiği iddia edildi. Oysa yerel basın bu konuda sorunun çözümlenmesi ve işçilerin Korona Virüs tedbirlerine göre çalıştırılmasının sağlanması için konuyu gündeme getirmişti. SAMPA ise çareyi işçileri çıkartmakta buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Sami hasan

18 Temmuz 2020 Cumartesi 23:31

Kölelik sistemi var orada

James Rodrigez

08 Mayıs 2020 Cuma 23:44

Talaşlı gümbür gümbür geliyor. Haberden sonra 4 kişi çıkarıldı. Sorsan mücbir sebeblersen dolayı.

İnsanlar tuhaf

08 Mayıs 2020 Cuma 21:44

Bu görüntünün sebebi sampadir demişler niye Sampa mi üst üste soktu oraya zaten önlemler için paket yemek veriliyor herkesi yemek alması beş dakika bunun sorumlusu işçiler uyarıları ikazlari kulak ardı eden işçi zaten zaman farkı ile bolum bolum yemeğe çıkılıyor üniversite mezunu körlüğe verilirse diyor girmeseymis her üniversite mezunu masa başı işlemi yerleştirilecek ozaman okuduğu bölüme gore is arasaymis is kurdan adam alıp çıkması olayında adamı ise alıyorlar adam isi beğenmiyor gidiyor

erdal balta

08 Mayıs 2020 Cuma 13:34

üniversite mezunu adamı alıp körük bölümünde çalıştırmak 6 ay sonra çıkış vermek adaletmi bu sampaymış devlet bir an önce dur demeli bu şirkete işkurdan adam alma çıkarma sayısına kontrol etmeli

İşci

07 Mayıs 2020 Perşembe 22:06

Bu görüntünün sorumlusu sampadır!!! İşciyi ezdiniz işçiyi köle gibi kullandınız... eski bir çalışan olarak şunu söylemek durumun dayım kendi rızamla ayrıldım ordan ne ararsanız o fabrikada var... bu görüntü sorumlusu işci değil sampadır 30 Dk yemek molasi var 30 dk yüzlerce insan mesafeyi ihlal etmeden nasil yemeklerini yiyecekler önlemini işçi değil Sampa almak zorundadır fabrika iş veriyorsa işcide emeğini veriyor!!!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bazı fabrikalarda işçilere Korona baskısı iddiası

Samsun'da bazı fabrikalarda işçilere Korona baskısı iddiası