28 Ocak 2022 Cuma

SAMPA VE SAMSUN TEKNOPARK İŞBİRLİĞİ YAPTI 10 BİN ADET YÜZ SİPERLİĞİ ÜRETTİ

SAMPA ve Samsun Teknopark işbirliği yaptı 10 bin adet yüz siperliği üretti

Samsun merkezli SAMPA Otomotiv ve Samsun Teknopark işbirliği yaparak, Korona Virüs mücadelesi veren sağlık çalışanları için 10 bin adet ücretsiz koruyucu yüz siperliği üretti.

04 Nisan 2020 Cumartesi 03:50 GÜNCEL

Samsun merkezli Sampa Otomotiv, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de hızla yayılmaya devam eden Covid-19 salgınıyla mücadelede sağlık çalışanları için 10 bin adet yüz siperi tutucusu üretti. 


Samsun Teknopark ve Sampa Ar-Ge Merkezi Camp işbirliğiyle yürütülen projede, kısa sürede kalıp ve ekipman hazırlığı tamamlanarak Sampa Plastik Enjeksiyon Fabrikasında 10 bin adet siper tutucu üretildi. 

Sampa Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Üstündağ ve COO’su Volkan Köseoğlu üretilen siper tutucuları Samsun Teknopark Genel Müdürü Buğra Çolak’a teslim etti. Montajı tamamlanan siper tutucuları ise, mücadelenin önemli kalelerinden Samsun Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere ihtiyaç sahibi kuruluşlara bağışlanarak zorlu koşullarda görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarının mücadelesine destek olacak.

Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tarık Altuncu: “Başta sağlık ve lojistik olmak üzere, hayati görevlerini yerine getiren tüm sektör çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarım.”

Birliğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçtiğimizi belirten Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tarık Altuncu: “Sampa olarak bu dünyadaki en önemli görevimizin yalnızca zorlu yol koşulları için parçalar üretmek değil, aynı zamanda zorlu zamanlarda topluma elimizden gelen desteği sunmak olduğuna inanıyorum. Birliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde lojistik sektörünün devamlılığı için aldığımız önlemler çerçevesinde üretimimizi sürdürüyor, bunun yanı sıra sağlık çalışanların yüz siperi ihtiyaçlarına destek olmak için gayretle çalışıyoruz. Başta sağlık ve lojistik olmak üzere, hayati görevlerini yerine getiren tüm sektör çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarım,” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da su, doğalgaz ve elektrikler borçtan dolayı kesilmeyecek açıklaması geldi

Samsun'da su, doğalgaz ve elektrikler borçtan dolayı kesilmeyecek açıklaması geldi