21 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN ANIT PARK'TA ALINAN KARAR İLE SİGARA İÇİLMESİ YASAKLANDI

Samsun Anıt Park'ta alınan karar ile sigara içilmesi yasaklandı

Samsun'da Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararı ile Anıt Park-Atatürk Parkı dumansız hava sahası ilan edildi. Alınan karar doğrultusunda artık Samsun'da Atatürk Parkında sigara içmek yasaklandı.

17 Eylül 2019 Salı 20:52 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararı ile Anıt Park-Atatürk Parkı alanının dumansız hava sahası ilan edildiğini açıkladı.


Samsun'un simgesi Atatürk Anıtınında bulunduğu Anıt Park alanınında sigara içilmesinin alınan kurul kararı kapsamında yasaklandığını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Anıt Park'ı dumansız hava sahası olarak ilan ediyoruz. Bu karar nereden çıktı ona bakalım. Türkiye’de uyuşturucu maalesef gençliğimizin başının belası, illeti. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Bizim Valilik emrinde olan uyuşturucu ile mücadele komisyonumuz var. Bütün kamu kurumları üye olarak ayda bir toplanıp ilimizdeki uyuşturucu ile mücadele konularını değerlendiriyoruz. Komisyonun bir önerisi olarak insanların sigara içmesini önlemek, özendirmeyi azaltmak ve güzel örnekleri ortaya koymayı hedefledik. Bu anlamda sigara içilmeyen dumansız park gündeme geldi" dedi.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı, ilk meşalenin yakıldığı, Atamızın heykelinin olduğu Anıt Parkın dumansız hava sahası olarak ilan ettiklerini belirten Vali Osman Kaymak, “Bu konuda da bütün Samsunlu vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Uyuşturucu sigara alışkanlığından geçiyor. Sigara içmekle gençler uyuşturucuya başlıyorlar.  Çocuk parkta bir sigara içeni gördüğü zaman ona özeniyor.  Bu özendirmeyi kaldırma anlamında bu projeyi anlamlı buluyorum. Bu anlamda çocuklarımızın geleceği için Samsunlu vatandaşlarımızın bu projeyi destekleyeceklerine inanıyorum. Her şeyi çocuklarımız için yapıyoruz. Onları bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz.” diye konuştu.

Böyle bir projeye katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'de "Burası bildiğiniz gibi Anıt Park. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımının atıldığı, ilk meşalenin yandığı şehrin anıtlaştırıldığı bir parktayız. Buranın ayrıca dumansız hava sahası olması için Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte müştereken bir projeyi hayata geçirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

YEDAŞ'ın Samsun Bölge Çağrı Merkezi Trabzon'a taşınıyor 150 kişi işsiz kaldı

YEDAŞ'ın Samsun Bölge Çağrı Merkezi Trabzon'a taşınıyor 150 kişi işsiz kaldı