18 Eylül 2019 Çarşamba

SAMSUN ATAKUM'DA İSHAK TAŞÇI 3 PROJENİN AÇILIŞINI CUMHUR İTTİFAKI İLE BİRLİKTE YAPTI

Samsun Atakum'da İshak Taşçı 3 projenin açılışını Cumhur İttifakı ile birlikte yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı tarafından yapımı tamamlanan Otizm Kafe Park, Güvercin Kafe Park, Duyum Kafe Park projelerinin açılışını Cumhur İttifakı birlikte yaptı.

24 Mart 2019 Pazar 16:11 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, yapımı tamamlanan 3 projenin açılışını, Cumhur İttifakı üyeleri toplu açılış töreni ile gerçekleştirirken, "Halkın her kesimini kucaklayan projelerimizden üçünün daha açılışını gerçekleştirdik. Gururluyuz, mutluyuz” dedi.


Samsun'un Atakum ilçesinde Atakum Belediyesi tarafından işitme engelliler için planlanan Duyum Kafe Park, Otizmli gençlerin istihdama kazandırılıp sosyal hayat içerisindeki yerlerini almalarına katkı sağlayacak olan Otizm Kafe Park ve kuş yetiştirmeye gönül vermiş hayvan severlerin bir arada bulunabileceği Güvercin Kafe Pakrk projelerinin açılışını, Duyum Kafe’den toplu açılış töreni ile gerçekleştiren Başkan Taşçı, büyük mutluluk yaşadığını belirtti. Gerçekleştirilen açılışa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, İller Bankası Bölge Müdürü Osman Nuri Başaran, eski AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, eski AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, eski Milli Futbolcu Tanju Çolak ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

DUYUM KAFE,BÖLGEDE İLK!
Atakum İlçesindeki işitme engellilerin sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunarak, hem sosyal hayat içerisinde yer almaları hem de istihdama kazandırılmaları için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İşitme engelli kardeşlerimizle hep birlikte olduk. İlçemizde, işitme engellilere yönelik bir spor kulübü olması için girişimlerde bulunduk ve Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübünü ilçemize kazandırdık. Şimdi de bir diğer önemli projemiz olan Duyum Kafe’yi tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler ve istihdam odaklı eğitimlerin düzenleneceği Duyum Kafe, bölgedeki işitme engelli gençlerimizin buluşma noktası olacak” dedi.

OTİZMLİ GENÇLER İÇİN…
Samsun’da yaşayan otizmli gençlerin, aileleriyle birlikte vakit geçirebileceği bir tesisin ciddi bir ihtiyaç olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “Bu İhtiyaçtan hareketle Otizm Kafe Park projesini hayata geçirdik. Yapımını tamamladığımız bu projemiz ile otizm alanında önemli bir tesisi ilçemize kazandırıyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte başarılı işlere imza atılacak ve otizmli çocuklarımızın aileleri için önemli bir merkez olacak” dedi. Atakum İlçesinde kuş yetiştirmeye gönül vermiş çok sayıda vatandaş olduğunu ifade eden Başkan Taşçı, bu vatandaşların ortak hareket edebilecekleri bir proje olan Güvercin Kafe Park ile ilgili bilgi vererek, “Kuş yetiştirmek bir sevda. Bu sevdanın peşinden giden de çok sayıda hemşerimiz var. Güvercin Kafe Park bu anlamda bir STK haline de dönüşecektir. Kuş yetiştirmeye meraklı hemşerilerimiz, aynı çatının altında, bir arada bulunacaklar” diye konuştu.

ŞAHİN’DEN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, yaptığı selamlama konuşmasında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ederek, “Özellikle dezavantajlı gruplara yönelik çok sayıda başarılı çalışmaya imza atan Başkan Taşçı’ya hem şahsım hem de tüm Atakumlular adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bugün hizmete açılan yeni üç sosyal proje, alanlarında faydalı olacaktır” dedi. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açılış töreninden Atakumlularla sohbet eden Başkan Şahin ve Başkan Taşçı, engelliler ve aileleriyle yakından ilgilendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

26 Mart 2019 Salı 12:58

Hırsızlıktan açılış yapmaya vaktiniz varmı sizinde açılış yapıyorsuruz şükürler olsun aday değilsiniz kurtulduk sizden ahlaksızlar sizi..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Niğde Anadolu FK'yı 2-0 yendi

Yılport Samsunspor Niğde Anadolu FK'yı 2-0 yendi