19 Ocak 2022 Çarşamba

SAMSUN BAFRA'DA 52 ÜRETİCİYE OTOMATİK SAĞIM MAKİNESİ VE SÜT SOĞUTMA TANKI VERİLDİ

Samsun Bafra'da 52 üreticiye otomatik sağım makinesi ve süt soğutma tankı verildi

Samsun'un Bafra ilçesinde Büyükşehir Belediyesi ve Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği’nin Manda Islah projesi kapsamında 52 üreticiye otomatik sağım makinesi ve süt soğutma tankı verilirken, törende sosyal mesafeye uyulmaması da dikkati çekti.

30 Aralık 2020 Çarşamba 10:59 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği’nin DOKAP destekli “Manda Islah Projesi” kapsamında 52 üreticiye otomatik sağım makinesi ve süt soğutma tankı düzenlenen törenle teslim edildi. 


Pandemi kurallarının ön planda tutularak gerçekleştirildiği törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk ve manda üreticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi ve Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan DOKAP tarafından da desteklenen “Manda Islah Projesi” kapsamında 52 üreticiye otomatik sağım makinesi ve süt soğutma tankı düzenlenen törenle teslim edildi. ÜRETİM OLMAZSA OLMAZIMIZ
Törende konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, üreticilere “manda sayısını artırın” diye seslenerek "Samsun'da 20 bin baş manda olduğu söyleniyor. Bu sayının yarısı tek başına Bafra ilçemizde. Bu yüzden yapılan bu proje çok önemli. Manda sütü ve manda ürünleri ile ilgili markalaştırma çalışmaları yapacağız. Hem iç pazarda hem de dış pazarda ürünlerimizi tanıtacağız. Hayırlı bir çalışma. Manda üreticilerimiz hiç endişe etmesin. Daima Büyükşehir Belediyesi olarak onların yanındayız. Taşın altına elimizi koyduk. Siz yeter ki mandaların sayısını artırın. Tarımsal hizmetlere verdiğimiz desteği artırarak devam ettiriyoruz. Çünkü üretim olmazsa olmazımız. Bafra'da sadece üretim projeleri değil turizm ile ilgili de projeler de hazırlıyoruz. İlçemizi ihya edeceğiz" dedi.

Öte yandan 52 üreticiye teslim edilen otomatik sağım makinesi ve süt soğutma tankı töreni sonrası yapılan fotoğraf çekimlerinde ise törene katılanların KoronaVirüs tedbirleri kapsamında uyulması gereken 1.5 metrelik sosyal mesafeye uymayarak toplu fotoğraf çektirdikleri görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir: 2023'e kadar yol çalışmaları bitecek

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir: 2023'e kadar yol çalışmaları bitecek