12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN BAFRA'DA FIKRA GİBİ OLAY! YILLARDIR İÇME SULARI YOK AMA SU ABONELİKLERİ VAR

Samsun Bafra'da fıkra gibi olay! Yıllardır içme suları yok ama su abonelikleri var

Samsun'da yıllardır içme suyu olmayan mahallede fıkra gibi olay! Samsun'da su abonelikleri olan ama yıllardır içme suyu olmayan köyde, vatandaşlar her ay su faturası öderken, içme suyu ihtiyacını ise tankerlerle karşılıyor.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 19:55 GÜNCEL

Samsun'da içme suyu akmayan köyde vatandaşların su aboneliğinin bulunduğu ve her ay su faturası ödedikleri gündeme geldi.


Bafra ilçesine bağlı Örencik mahallesinde (Bütünşehir yasasından önce Örencik Köyü idi) yıllardır evlerde içme suyu akmamasına rağmen vatandaşların su abonesi yapıldıkları ve her ay su faturası ödedikleri iddia edildi.

Bafra ilçesine 9 kilometre uzaklıkta bulunan ve 500 civarında vatandaşın yaşadığı Örencik mahallesinde fıkra gibi bir olay yaşanıyor. Dört tarafı sulama kanalı ve ırmakla çevrili olan Örencik mahallesine yıllardır temiz içme suyu sağlanamadı. Vatandaşlar yıllardır evlerinden ve mahallelerinde bulunan çeşmelerden akacak suyu beklerken, bir de üstüne su abonesi yapılmaları ve her ay kullanmadıkları içme suyu için fatura ödemeleri karşısında adeta şaşkına dönmüş durumdu.

Evlerinde ki çeşmelerden yıllardan beri içme suyu akmayan Örencik sakinleri, su ihtiyaçlarını ise tankerlerle karşılıyor. Evlerin çatı katlarına içme suyu depolamak için tankerler yerleştiren mahalle sakinleri, içme suyu ile ilgili sorunlarının çözümü için yıllardır konuyu dile getirmelerine rağmen bir türlü istediklerine kavuşamadı. Bafra ilçesine bağlı Örencik mahallesine giden gazeteci Ahmet Çabuk, burada vatandaşlarla görüşerek yaşanan sorunu ilk ağızdan dinledi.

Örencik mahallesi sakinleri yılladır içme sularının olmadığını ve sorunlarının da çözümlenmediğini ancak kendilerinin su abonesi yapıldıklarını ve her ay su faturası ödediklerini söyledi. Şebeke sularının olmaması nedeniyle tankerlerle kendilerine sağlanan içme suyunun faturalandırıldığını ve bu faturaları ödediklerini aktaran Örencik mahallesi sakinleri, içme suyu sorunlarını çözümlenmesini beklediklerini kaydetti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e güvendiklerini ve içme suyu sorunlarını gidermesini beklediklerini vurgulayan mahalle sakinleri, yıllardır su ihtiyaçlarını tankerlerle gidermeye çalıştıklarını dile getirdi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Değişim Başlıyor başlığı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 1999 yılı seçim sloganını hatırlattı

Değişim Başlıyor başlığı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 1999 yılı seçim sloganını hatırlattı