28 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN BARO BAŞKANI GÜRBÜZ'DEN İMAMOĞLU AÇIKLAMASI SONRASI ELEŞTİRİLERE MANİDAR PAYLAŞIM

Samsun Baro Başkanı Gürbüz'den İmamoğlu açıklaması sonrası eleştirilere manidar paylaşım

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının verilmesi yönünde yaptığı açıklamalara AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'dan tepki gelmesi üzerine sosyal medya sayfasından manidar bir paylaşımda bulundu.

17 Nisan 2019 Çarşamba 15:35 GÜNCEL

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı açıklamalara AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'dan gelen tepki üzerine sosyal medya sayfasından, "Bizim tespitlerimiz madem birilerine batıyor. Biz sükut etmeyi de biliriz. Ancak" notu ile Araf Suresinin 23. ayetini yayınladı.


Samsun Baro Başkanı Gürbüz, önceki gün İstanbul seçim sonuçlarına AK Parti tarafından yapılan itirazı eleştirmiş, Ekrem İmamoğlu'na ise mazbatasının verilmesi gerektiğini söylemişti. Gürbüz'ün bu açıklamalarına ise AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu tepki göstererek, "Bu cüreti nereden alıyorsun" diye sormuştu.

Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, "Tavrım haktan, hakikatten, hakkaniyetten ve adaletten yanadır. Bu yüzden artık bu gereksiz tartışma ve şamataya son verilip İmamoğlu'na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mazbatası verilmelidir" demişti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu ise Gürbüz'ün İstanbul seçim sonuçlarına yapılan hukuki itirazlar için, "Gereksiz tartışma ve şamataya son verilmeli" şeklinde ki sözlerine tepki göstererek, " Bu söylemleri ile haddini ziyadesiyle aşan Sayın Baro Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasal kurumlarına karşı, töhmet altında bırakmak sureti ile hakaret etme, bu kurumları aşağılayıp, tahkir etme cüretini nereden almaktadır" açıklaması yapmıştı.

Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun eleştirdiği ve tepki gösterdiği Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, sosyal medya sayfasından ise manidar bir paylaşımda bulundu.

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, "Bizim tespitlerimiz madem birilerine batıyor. Biz sükut etmesini de biliriz. Ancak; " diyerek Araf Suresi 23. ayet, Nisa Suresi 135. ayetinde yer alan sözleri sosyal medya sayfasından yayınladı.

"Tavrım haktan, hakikatten, hakkaniyetten ve adaletten yanadır" diyerek Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının verilmesini isteyen Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, manidar paylaşımında Farabi'nin "Gerçek anlamda medeniyet ve medeni olmak, ölçülüğe/ adalete dayalı bir siyaseti kendinde, evinde, toplumda ve devlette gerçekleştirmek demektir. Saadedin (Kut'un) temeli de budur" sözlerine de yer verdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi binası girişinde bulunan turnikeler Demir'in talimatı ile kaldırıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi binası girişinde bulunan turnikeler Demir'in talimatı ile kaldırıldı