09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN BAROSU BAŞKANI GÜRBÜZ'DEN KAFTANCIOĞLU'NA VERİLEN HAPİS CEZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Barosu Başkanı Gürbüz'den Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası ile ilgili açıklama

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası ile ilgili yaptığı açıklamada hem yargıyı hem de CHP'yi eleştirdi.

08 Eylül 2019 Pazar 14:45 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, son günlerin tartışma konusu olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası ile ilgili sosyal medya sayfasından açıklamalarda bulundu.


Samsun Baro Başkanı Gürbüz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na Cumhurbaşkanına hakaret, Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek ve Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildiğini hatırlattı.

KİMDEN YANASIN DİYE SORMAZLAR MI
Yargının Kaftancıoğlu'na verdiği 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası ile ilgili açıklamasında hem yargıyı hem de CHP'yi eleştiren Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, "Kaftancıoğlu, tweetlerini vb.lerini ağırlıklı olarak 2012, 2014 ve 2016'da attığı halde 2017'den sonra da benzer bir paylaşımı bulunmadığı halde Sayın Cumhuriyet Başsavcılığı hakkındaki davayı ne zaman açıyor biliyor musunuz? Dava 31 Mart ile 23 Haziran 2019 arasında açılıyor. Yani İstanbul seçim sonuçlarının yoğun olarak tartışıldığı bir dönemde... Peşinden çok hızlı bir yargılama süreci ve sonucunda beş ayrı suçlamadan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük ceza. Ey yargı, bilmezmisin ki 'âdil olmak kadar âdil görünmek de önemlidir ve gereklidir.' 2012'de dava açmamışsın, 2014'te, 2016'da da dava açmamışsın ancak CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığı belli olduğu aşamadan sonra bu davayı açarsan ve sonlandırırsan sana sen adaletten mi yanasın yoksa kimden yanasın diye sormazlar mı?" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUK ATAN ŞAHSIN DAVASI NE OLDU
Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası ile ilgili açıklamalarının devamında yargıya yönelik eleştirilerini sürdüren Kerami Gürbüz, "Yine ey yargı, bu toplumun sağı da solu da, ortası da kenarı da gerçekler üzerinden değil algılar üzerinden, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olur. Verdiğin karar ne kadar isabetli olursa olsun -ki orada da alt sınırdan uzaklaşıldığı, iyi hal indirimi uygulanmadığı, HAGB kararı verilmediği de görülüyor- sırf davayı açmadaki zamanlamanın dahi Kaftancıoğlu'nun mağdur ilan edilmesi ve kahraman yapılması sonucunu doğuracağını öngöremiyor musun? Yaptığın uygulamalarla bu yarattığın kaçıncı kahraman sayabiliyor musun ey yargı? Sahi bu arada 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan şahsın soruşturması ve davası ne oldu ey yargı?!' diye sorsam umarım alınmazsın değil mi? Yukarda dediğim gibi 'âdil olmak kadar adil görünmek de önemlidir ve gereklidir' ey yargı" diye konuştu.

CHP'YE DE SESLENDİ
Açıklamasında CHP'ye de seslenen Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, şunları dile getirdi.
"Bir kaç söz de CHP'li ve sosyal demokrat arkadaşlara söylemek istiyorum. Türkiye'de sahiden sosyal demokrat, âdil bir sistem ve düzen kurma iddianız var ise bunu Canan Kaftancıoğlu vb anlayıştaki insanlarla kuramazsınız. Bu anlayıştaki insanların eline yetki geçince bugünlerden daha iyi günlere bu toplumu taşıyabileceklerini düşünmüyorum. Kusura bakmayın lütfen"
samsunkenthaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci içeriden ihanete uğruyor! Atakum Belediyesinde ki Brütüsler

Cemil Deveci içeriden ihanete uğruyor! Atakum Belediyesinde ki Brütüsler