27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR ATAKUM SAHİLİNE YAPACAKLARI PROJEYİ AÇIKLADI

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Atakum sahiline yapacakları projeyi açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atakum sahiline yapılacak projeyi açıkladı. Mustafa Demir, Atakum sahiline İleri Biyolojik Arıtma Tesisi yapacaklarını söyledi.

11 Ocak 2022 Salı 13:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesi sahilinde yapılacak ileri biyolojik atık su arıtma tesisinin projesinin tamamlanma aşamasına geldiğini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı birinci birleşimi yapıldı. Meclisin ocak ayı toplantısında Başkan Demir gerçekleştirecekleri yeni yatırım projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.  Mustafa Demir,  "Atakum, Taflan, İncesu bölgesinde altyapı çalışmalarını bu yıl bitiriyoruz. Üst yapı çalışmalarını da 2023’te tamamlıyoruz. Orada bizim kollektör hattımız var. Yüzde 50’yi geçti. İnşallah yıl sonuna kadar onu da bitiriyoruz. 19 Mayıs ilçesinde yeni bir atık su arıtma tesisimiz var. Projesini hazırladık. Onun da kapasitesini büyütüyoruz. Bizim artık oradaki bölgede OSB’deki alanlara yeni bir atık su sirkülasyonu sağlama ihtiyacımız kalmayacak." dedi.

ÜSTÜ FUTBOL SAHASI ALTI ARITMA TESİSİ
Atakum sahilinde yer tespiti yaptıklarını ve yeni bir ileri biyolojik arıtma tesisi yapacaklarını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Atakum sahilinde yer tespitini yaptık. Bunun da projesi hazırlanıyor. Üzerinde futbol sahasıyla beraber yer altında yeni bir teknoloji. SASKİ'nin elektrik yükünü de ciddi oranda azaltacak şekilde yeni bir ileri biyolojik atık su arıtma tesisi yapacağız. Projesi bitmek üzere. 2023 yılında inşasına başlamayı planlıyoruz. 19 Mayıs ilçesini de kapsayacak şekilde atık su arıtmalarını arıtıp denize derin deşarjı yapılacak. Böylelikle Samsun’un 50 yıllık atık su arıtmasını temin etmiş olacağız. Şehrimizi denizimize bir damla dahi atık su atılmayacak şekle getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

GES ETAP ETAP İHALEYE ÇIKILACAK
Güneş enerjisi sistemini de etap etap ihaleye çıkacaklarını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bunu da hayata geçirmeye başlıyoruz. Enerjimizi kendimiz üretmiş olacağız. Yaptığımız yeni yatırımlarla da elektrik sarfiyatımızın düşmesinde iyileşme sağlamış olacağız" dedi.

YATIRIM VE PROJELER PEŞ PEŞE SÜRÜYOR
Cumhuriyet Meydanı ile ilgili çok özel nitelikli bir proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Demir şöyle devam etti:
“Samsun'un marka değerine değer katacak bir meydanı şehrimize kazandıracağız. Saathane ve Subaşı gibi diğer bölgelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Çiftlik'teki kamulaştırmalarda son aşamaya geldi. Canik'te de kamulaştırma süreci devam ediyor. Orayı da tamamladığımız da inşallah Samsun'un hem otopark hem de trafik problemine neşter vuracağız. Ayrıca yeni kent vizyonumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Bunun dışında Atakum' a yapacağımız kütüphane projesinin tüm uygulama projesi bitti. İhale sürecindeyiz. Yine Yalı Kafe içinde çok güzel bir projenin ihale sürecindeyiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

11 Ocak 2022 Salı 13:43

Kalemkayanın 6 numaralı otobüsünü geri ver hırgız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Meclisinde İYİ Parti ve MHP arasında Alparslan Türkeş krizi

Samsun Büyükşehir Meclisinde İYİ Parti ve MHP arasında Alparslan Türkeş krizi