22 Ocak 2021 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR: ÖMRÜM ÜLKEMİZE, GELECEK NESLİMİZE, DEVLETİMİZE FEDA OLSUN

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir: Ömrüm ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İlyasköy Mübadele Derneği etkinliğinde mübadillere biriz beraberiz mesajı verdi, "Ömrüm ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun" dedi

30 Haziran 2019 Pazar 19:48 GÜNCEL

Samsun'da İlyasköy Mübadele Derneği'nin geleneksel Etli Pilav Günü Şenliği'ne katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza değin var olacağını belirterek, "Bunun için hepimiz sorumluyuz. Ömrüm ülkemize, devletimize feda olsun" dedi.


Samsun'da İlkadım ilçesine bağlı İlyasköy Mahallesi'ndeki etkinlikte mübadillerin her yıl geleneksel hale getirdikleri büyük buluşmalarına ve coşkularına ortak olan Başkan Mustafa Demir, yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi. 

Başkan Demir, "Mübadil demek, tam Türkmen kültürüdür. Türkiye'de mübadil nüfusunun en fazla olduğu 2'nci veya 3'üncü ili Samsun'dur. Hemen hemen bütün mübadil kardeşlerimizi ve büyüklerimizi yakından tanıyorum. Nerede bir mübadil varsa orada bir güzellik, hoşgörü, disiplin var demektir. Nesiller arasında da çok güzel saygı, sevgi ve karşılıklı birlik ve beraberlik duygusu hakim. Vatana, millete bayrağa saygı ve hürmet var. Sizleri seviyoruz" diye konuştu.ÜLKEMİZ BİR, DEVLETİMİZ BİR, BAYRAĞIMIZ BİR!..
Türkiye'in kültürel zenginliğinin Samsun'da da hayat bulduğuna dikkat çeken Başkan Demir, "Şehrimizde hemen hemen her bölgeden, her yöreden, insanımız var. Benim siyaset yaptığım zaman boyunca hiç bir ayrım ve tasnif beynimden ve duygu dünyamdan geçmedi.  Şunu bütün samimiyetimle ifade ediyorum ki, kardeşiz, biriz, beraberiz. Geleceğimiz bir, şehrimiz bir, ülkemiz bir, devletimiz bir, bayrağımız bir. Allah'ın izniyle sonsuza kadar bu ülkenin özgürce, onuruyla, şerefiyle var olması için hepimiz sorumluyuz. Ömrümüz ülkemize, gelecek neslimize, devletimize feda olsun" ifadelerini kullandı. 

Samsun İlyasköy Mübadele Dernek Başkanı Faruk Aydın'a da teşekkür eden Başkan Mustafa Demir, ardından yöresel dansları izleyerek çocuklar ve gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Akşener'e açılan FETÖ soruşturmasına  tepki gösterdi

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Akşener'e açılan FETÖ soruşturmasına tepki gösterdi