16 Ocak 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI DEMİR SEL AFETİ YAŞAYAN TERME İLÇESİNDE İNCELEME YAPTI

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir sel afeti yaşayan Terme ilçesinde inceleme yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağanak yağış nedeni ile sel afetinin yaşandığı Terme ilçesine giderek hasar tespit çalışmalarını yerinde inceleyerek, "Mağduriyet giderilecek, yaralar sarılacak" dedi.

23 Haziran 2019 Pazar 16:03 GÜNCEL

Samsun'da aşırı sağanak yağışın en çok etkilediği bölge olan Terme İlçesi'ne giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Ekiplerimiz, bölgede hayatın normale dönmesi için tüm gayretiyle çalışıyor. Halkımızın yaşadığı mağduriyet giderilecek, yaralar sarılacak" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte Terme Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan selin yol açtığı hasar durumuyla ilgili bilgileri alan Başkan Mustafa Demir, daha sonra beraberindekilerle birlikte değerlendirme toplantısı yaptı.

TÜM ÖNLEMLER ALINIYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Öncelikli olarak şunu söylemeliyim ki, can kaybımızın olmaması son derecek sevindirici. Halen ekiplerimiz Terme'de hayatın normale dönmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu bölgede bir daha böyle sorunlar yaşamamak için gerekli tüm önlemleri alınıyoruz." dedi.

MAHALLELER TEK TEK GEZİLECEK
Aşırı yağışların Terme'nin yanısıra Çarşamba, 19 Mayıs, Canik ve İlkadım ilçelerinde de hasara ve mağduriyete yol açtığını hatırlatan Mustafa Demir, "İlçelerimiz arasında ayrım yapmadan, mağdur durumdaki tüm mahallelerimizi tek tek gezerek yaşanan sorunları tespit edecek, bunların çözümlerini bir an önce gerçekleştireceğiz. Tarımsal alanlardaki zararların tespit edilmesi için ise şimdilik suyun tamamen çekilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

SAKARLI'DA HASAR TESPİTİ
Başkan Mustafa Demir, belediyedeki toplantının ardından başta Sakarlı Mahallesi olmak üzere selden en çok etkilenen bölgelere geçerek burada hasar tespit çalışmasında bulundu. Vali Osman Kaymak ve DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın'ın da katıldığı arazi incelemesinde Başkan Mustafa Demir, evleri zarar gören Oğuzhan Yılmaz'ı ziyaret etti. Demir, "Bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması için tüm tedbirleri alacağız. Vatandaşlarımızın yaraları en kısa zamanda sarılacak. Selin mağdur ettiği tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarını canlı takip için tıklayın

23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarını canlı takip için tıklayın