26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN'DEN BAFRA İLÇESİNE YENİ OTOGAR MÜJDESİ GELDİ

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin'den Bafra ilçesine yeni otogar müjdesi geldi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin Bafra ilçesine yapılacak olan yeni otogar ile ilgili müjde vererek,Bafra ilçesinde yeni otogarın yapım inşaatına başlandığını açıkladı.

16 Ocak 2019 Çarşamba 13:20 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra ilçesinde daha önce ihalesi iki kez iptal edilen yeni otogar ile ilgili yaptığı açıklamada "İhalesi 2 kez ertelenen Bafra Otogarında tüm aşamalar tamamlandı. Bafra'ya yeni otogar hayırlı olsun" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra İlçesi'nde dev bir projeyi daha kazandırıyor. Yeni otogar inşaat çalışmalarının başladığını duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Bafra Otogarı ihalesi 2 kere ertelenmek durumunda kalmıştı. Göreve geldiğimizde yeniden ihaleye çıktık. Projeyle ilgili tüm süreçler artık tamam. Otogarımız şimdiden hayırlı olsun" dedi.

ÖNCELİK SIRASINA GÖRE YATIRIMLAR...
Büyükşehir Belediyesi'nde 'başkanlık' görevine geldiği günden bu yana Samsun'un tüm ilçelerinde hizmet seferberliği başlattıklarını belirten Başkan Zihni Şahin, "Her ilçemizin ihtiyacı tespit edildi, öncelik sırasına konuldu ve çalışmalar, yatırımlar ona göre planlandı ve harekete geçildi. Bafra'ya yeni bir otogar projesi de bu öncelikli yatırımlar arasında yer alıyordu. İhale sürecini tamamladıktan sonra Çetinkaya Mahallesi'nde bu dev projeyi başlattık" diye konuştu.

DEV OTOPARK, KAFETERYA, BEKLEME SALONU
Otogarın 13 bin 532 metrekarelik bir alanda inşa edileceğini açıklayan Zihni Şahin, dolgu çalışmalarının başladığı projeyle ilgili ayrıca şu bilgileri kamuoyuyla paylaştı:

"Otogarımızın kapalı alanı 2 bin 421 metrekare, yeşil alanı ise bin 766 metrekare olacak. 3 bin 675 metrekarelik bir alan ise otopark olarak inşa edilecek. Otogarımızda 10 adet bilet satış ofisi, tuvaletler, abdesthane ve mescit, kafeterya, yolcu bekleme salonu, polis ve zabıta büroları, revir, idari bölüm, PTT, emanet bölümü, depo, kamera odası ve enerji odası da yer alacak. Otobüs bakım onarım ile ısıtma merkezleri, jeneratör ile trafo odaları ve su deposu da yeni otogarımız içerisinde yer alacak bölümler olacak.

88 ADET MİSAFİR ARAÇ PARK YERİ
11 adet yolcu otobüs peronu, 9 adet otobüs park yeri, 14 adet servis aracı park yeri, 6 adet taksi park yeri ve 88 adet misafir araç park yeri de yer alacak olan yeni Bafra Otogarı'mızın şimdiden başta Bafralılar olmak üzere tüm bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ordu Havalimanına şiddetli rüzgar nedeniyle inemeyen 3 uçak Samsun'a yönlendirildi

Ordu Havalimanına şiddetli rüzgar nedeniyle inemeyen 3 uçak Samsun'a yönlendirildi