27 Temmuz 2021 Salı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR'E AÇIK ÇAĞRI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e açık çağrı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun için hizmetlere katkı verilmesini istedi, ilk katkıyı kendisine biz veriyoruz. Sayın Başkan Mustafa Demir'e açık çağrımızdır..

24 Ekim 2019 Perşembe 00:17 GÜNCEL
Sayın Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinden bu yana 7 aydır başkanlık görevini yapıyorsunuz. 

Geçmişte il başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık yaptınız. Siyasi kulvarda deneyimi üst perdede olan bir isimsiniz.. İletişim çağında olduğumuzu da gayet iyi bilenlerdensiniz.. Ama ne yazık ki başkanlık görevinde bulunduğunuz 7 ay içerisinde bu şehir ile ilgili duyduğunuz heyecanı, ne yazık ki bu şehre yansıtamadınız.

İyi bir siyaset adamısınız, geçmişte bulunduğunuz görevlerde Samsun için önemli kazanımlara imza attınız. Sizin gibi tecrübeli ve iletişimi üst düzey kullanması gereken bir ismin, 7 aydır bu tutukluğu neden yaşadığını inanın biz anlamakta güçlük çekiyoruz. 

Katıldığınız canlı yayında, Samsun halkına cep telefonu numaranızı gönül rahatlığı ile verdiniz. Bu sizin iletişime önem verdiğinizin de bir kanıtıdır. Bizlerde sizi zaten geçmiş yıllardan beri takip eden ve haberlerinizi yapan gazeteciler olarak, bu özelliğinizle tanıdık..

Samsun için düşlediğiniz, hayalini kurduğunuz projelere ve hizmetlere katkı verilmesini istediniz. Bu katkıyı bizler size sonuna kadar vermeye hazırız.. Samsun için bir çivi çakanın, samimi olarak bir şeyler yapmaya çalışanın menfaat ve çıkar gözetmeksizin daima yanında oluruz biz.

Samsun'un Şehrül-Emini olarak heyecanınıza katkı olacak ise acizane önerilerimizi dikkatinize sunarız..

7 aydır başkanlık görevindesiniz ve geçen bu 7 ay içerisinde, Samsun için düşlediğiniz projeleri, yol haritanızı bu şehrin basını ile bir toplantıda bir araya gelerek paylaşmadınız..

Oysa ki Şehrül-Emin olarak, sizin Samsun için tüm iletişim araçlarını ve kaynaklarını verimli kullanmanız gereklidir. Burada sizi eleştiren, hakkınızda olumlu yada olumsuz haberler yapan kim varsa, sizin bu şehirde yazarından, muhabirine, genel yayın yönetmenine kadar kim varsa bu insanlarla ortak payda Samsun diyerek, aylık toplantılar yapmanız, heyecanınıza heyecan katacak bir hamle olurdu.

Seçim öncesi "Her ay basın ile toplantılar yapacağız" demiştiniz! Ama ne yazık ki bu gerçekleşemedi. Sürekli basına haklıda olsanız gönderme yapmaktan artık vazgeçin.. Söylediğiniz gibi siz hizmet makamındasınız..

Bu konuda gerekli iletişimi ve diyalog zeminini ekibiniz oluşturamadı. Kimin sizden ne adına çıkarı yada menfaat beklentisi olursa olsun, sizin bu konuda önceliğiniz Samsun'dur ve öyle olduğuna da inanıyoruz. 

Bu yüzden lütfen artık bu şehir için kenetlenelim, varsa kırgınlık, küslükleri bir kenara bırakarak, bu şehir adına gelin hep birlikte hayallerinizi ve projelerinizi Samsun'a anlatalım. Bu toplantılarda bizlerden yana olan beklentilerinizi de, şikayetlerinizi de dile getirin bizim açımızdan hiç sakıncası yok. Bizlerde varsa hatalar öz eleştiri yapmalı ve çuvaldızı kendimize batırmayı bilmeliyiz..

Katıldığınız canlı yayında, "Siyasi olarak geçmişte bize oy vermeyen olabilir. Şahıs olarak beni başkanlıkta tercih etmiyor da olabilir. Seçim zamanı gene lazım değil belkide aday bile olmayız. Hiç önemli değil" dediniz. 

Burada en dikkat çekici sözünüz, "Şahıs olarak beni başkanlıkta tercih etmiyor da olabilir" ifadenizdir. Bu söz, şehrin size karşı gösterdiği tavrın farkında olduğunuzu ifade eder. Ama biz her şeye ve her şeye rağmen bu şehrin Şehrül-Emini olarak, sizin demoralize olmanıza da izin vermeyiz. Motivasyonunuzun yüksek olduğunu biliyoruz. Ve bizlerde bu motivasyonuzu daha üst noktalara taşımak için, geçmişte olduğu gibi bugünde taşın altına elimizi koyarız. 

7 aydır bu şehrin basını ile sürekli zıtlaşan ya da barışık olmayan bir görüntünüz var. Bu durum geçmişte bu şehrin basını ile iyi ilişkiler içerisinde olan profilinizin tam tersi bir durum. Sizin bir muhabirin elinden fotoğraf makinesini alıp "Geçin çocuklar bende sizi çekeyim" dediğiniz samimi, sempatik tavırlarınızı da biliriz biz.

Hakkınızda yapılan olumlu yada olumsuz, eleştirel haberlere takılmayacağınızı bu konuda kimseye de kin beslemeyeceğinizi düşünüyoruz. Öyle olsaydı, canlı yayınına çıkmazdınız. Bu güzel bir hamleydi.  Bu bir adım olsun ve bu şehrin basını ile Samsun'un menfaatleri için, yine söylüyoruz sürekli bir araya gelin, canlı yayınlara çıkın, kenetlenin..

İletişim çağında olduğumuzu söyledik.. Haksız bir iddia, itham yada yalan olduğunu düşündüğünüz bilgiler içeren haberlerde, anında kamuoyu bilgilendirmesi yapın. Yanlış bilginin yayılmasına, dağılmasına izin vermeyin. 

Bilgiye ihtiyaç duyulduğunda diyalog kurulabilecek bir mekanizma mutlaka ve mutlaka olsun. 7 ayda gündeme gelen ne iddia varsa, ne kadar olumsuz diyebileceğiniz bir haber varsa, bu haberlerin hiç biri ile ilgili büyükşehir belediyesinden kamuoyuna sağlıklı bilgi akışı gelmedi ne yazık ki. Korkmayın, tereddüt etmeyin.. Doğru olanın yanında, yanlış olanın da karşısında oluruz hep birlikte. 

Ortak akıl dediniz.. Gelin bizde ortak olalım bu şehir ile ilgili hizmetlerinize.. Gelin ortak akıl dediğiniz yönetişim modeline bizlerde katkı verelim. Gelin bu adımı Şehrül-Emin olarak siz atın. Zira bu şehrin dünden daha çok kenetlenmeye, birbirine sarılmaya ihtiyacı var..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Haluk

26 Ekim 2019 Cumartesi 08:53

Bu ne ya haber desen haber değil. Yorum Desen yorum değil. Az dik durun be kardeşim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 1,2,3 ve 4 Nolu dolmuşlar ile Parkomat ücretlerine zam geldi

Samsun'da 1,2,3 ve 4 Nolu dolmuşlar ile Parkomat ücretlerine zam geldi