04 Temmuz 2020 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN OMÜ'YE HALK OTOBÜSÜNE BİNİP GİTTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin OMÜ'ye halk otobüsüne binip gitti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Atakum Belediyesi Cumhur İttifakı Başkan adayı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde ki (OMÜ) programına halk otobüsüne binerek gitti.

23 Şubat 2019 Cumartesi 15:37 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) gerkçekleştireceği  öğrenci buluşmasına halk otobüsüne binerek gitti.

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin(OMÜ) çeşitli fakülte ve yüksekokullarında öğrencileri ziyaret etti. Kampüs içerisindeki OMÜ Yaşam Merkezi'ne giderken otobüse binen Zihni Şahin, burada halkla ve öğrencilerle sohbet etti, "Adeta öğrencilik yıllarıma geri döndüm" dedi.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
İlk olarak ilahiyat Fakültesi'nde Dekan Prof. Dr. Cengiz Batuk'u ziyaret eden Zihni Şahin, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi. Şahin, ardından da OMÜ Yaşam Merkezi'ne geçti. Burada, özellikle yurtdışından eğitim öğrenim için OMÜ'ye gelen uluslararası öğrenciler, Başkan Zihni Şahin'e yakın ilgi gösterdi. Öğrencilerin sorun ve önerilerini dinleyen Başkan Zihni Şahin, "Ülkelerinizden binlerce kilometre uzaklıkta eğitim öğretim sevdası uğruna şehrimize geldiniz. Sizler de artık bize emanetsiniz. Şunu bilmenizi isterim ki hepiniz OMÜ'de okuyor olmanın ayrıcalığına sahipsiniz. Hepinize eğitim öğrenim hayatınızda başarı diliyorum" diye konuştu.

BİLİMİN, EĞİTİMİN ŞEHRİ ATAKUM!
Atakum'un bir eğitim ve bilim kenti olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, "Atakum, devasa üniversite kampüsü, okulları, kolejleri, eğitim ve bilim merkezleri ile artık Türkiye'nin bildiği, tanıdığı bir kent. Belediye başkanı seçilmem halinde bu eğitimi ve bilim çıtasını çok daha yukarılara çıkartmak için çalışacağım. Dünyanın dört bir yanından kentimize gelenler dahil olmak üzere tüm gençlerimizin sorunlarıyla yakından ilgileneceğim" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Başkanı Tok: Doğalgaz sorununu çözdük sırada kentsel dönüşüm var

İlkadım Belediyesi Başkanı Tok: Doğalgaz sorununu çözdük sırada kentsel dönüşüm var