21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN TANZİM SATIŞ MERKEZİNDE KONUŞTU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tanzim satış merkezinde konuştu

Samsun'da bugün itibari ile İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde 7 ayrı tanzim satış merkezi hizmete girerken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ziyaret ettiği tanzim satış noktasında, "Halkımızı kimse mağdur edemez" dedi.

27 Şubat 2019 Çarşamba 13:46 GÜNCEL

Samsun'da sebze ve meyve fiyatlarındaki fiyat artışlarını önlemek amacıyla oluşturulan Tanzim Satış Noktaları, Samsun'da da faaliyete geçti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Ekonomik saldırılara karşı halkımızı mağdur etmeyeceğiz" dedi


Sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarını önlemek amacıyla kurulan tanzim satış noktalarının Samsun'daki adresleri belli oldu. Samsun'da 7 farklı bölgede tanzim satış noktaları bugün hizmete girerken Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'den, "Türkiye üzerine oynanan oyunlar ekonomik saldırılarla sürüyor. Halkımızı bu saldırılara karşı korumak zorundayız" dedi.

SIKINTILI DÖNEMDE HALKLA BERABER
Başkan Zihni Şahin, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı girişinde kurulan Tanzim Satış Noktası'nı ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şahin, TRT Haber'e de konuk olarak tanzim satışları uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, şunları söyledi:

"Özellikle son dönemde sebze meyve fiyatları üzerinde yaşanan spekülatif fiyat artışları karşısında vatandaşların mağdur olmaması amacıyla hükumet politikası olarak gündeme gelen tanzim satış uygulaması Samsunumuzda da hayata geçiyor. Satışların yapılacağı noktaları belirlendi ve 7 noktada tanzim satışları bugünden itibaren gerçekleştirilecek. Amacımız halkımızın kendi ihtiyacını buradan temin etmesi ve sıkıntılı dönemlerde halkımızın aile ekonomisine destek sağlamak. Bunu yaparken esnafımızı da düşünmek zorundayız. Onların da mağdur olmasına izin vermeyiz."

'EKONOMİK SALDIRI BERTARAF EDİLECEK'
Türkiye üzerine oynanan oyunların 'ekonomik saldırılar' ile sürdüğüne dikkati çeken Zihni Şahin, "Çok anormal şekilde fiyatlara müdahale var. Cumhurbaşkanımız bu saldırılara karşı insanlarımızı ezdirmemek için tanzim satış mağazaları projesini hayata geçirdi. Biz, darbecilere boyun eğmemiş bir milletiz. Bu saldırıyı da bertaraf edeceğiz" dedi.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ'Nİ ZİYARET
Başkan Zihni Şahin, daha sonra, Tanzim Satış Noktası programının ardından Tarım Kredi Koopefatifi Bölge Müdürlüğü'ne geçti. Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu ile bir süre görüşen Zihni Şahin, ardından kurum çalışanlarıni ziyaret etti.

İŞTE SAMSUN'DAKİ TANZİM SATIŞ NOKTALARI
Samsun'da kurulacak tanzim satış noktaları şu adreslerde hizmet verecek: 
1. Atakum Emek Parkı
2. İlkadım Çatalarmut Mahallesi 30 Ağustos Caddesi 30 Ağustos Parkı
3. İlkadım Kadıköy Mahallesi Kuyu Sokak kavşağı, SASKİ şantiyesi
4. İlkadım Fatih Mahallesi Fatih Parkı
5. İlkadım Adalet Mahallesi Asri Mezarlık karşısı (Eski organik pazar yeri)
6. İlkadım Cumhuriyet Meydanı Anıt Park girişi
7. Canik Kefeli Parkı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İskender

27 Şubat 2019 Çarşamba 13:54

16 yıldır koşulsuz yetki ile iktidar olan bir parti en fazla halkı madur eden olmuştur.İcraati sadece suçlamak,üzerindeki ithamları izaklaştirmak olmuştur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da hizmete giren tanzim satış merkezlerinde işte domates, biber, patlıcan fiyatları

Samsun'da hizmete giren tanzim satış merkezlerinde işte domates, biber, patlıcan fiyatları