28 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN MERAK EDİLEN NET BORCU AÇIKLANDI

Samsun Büyükşehir Belediyesinin merak edilen net borcu açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesinin net borcu açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesinin ne kadar borcu var. Samsun Büyükşehir Belediyesinin merak edilen net borcu açıklandı.

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:24 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinin İller Bankası ve diğer bankalara olan borcu ve dış borç toplamını Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Aslan açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin gerçekleştirdiği ikinci toplantıda, büyükşehir belediyesinin ne kadar borcu olduğu net rakam ile açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP'li Meclis üyesi Atilla Tekcan, yapılan ikinci oturumda Samsun Büyükşehir Belediyesinin ne kadar olduğunu sordu. 

Samsun Gazetesinden Dilber Bahadır ve Uğur Atıcı'nın haberine göre CHP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Atilla Tekcan'ın borç ile ilgili sorusu üzerine  Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Aslan bir açıklama yaparak, "Belediyemizin İller Bankası'na faiz dahil yaklaşık 10 yıl vadeli 691 bin lira, diğer bankalara ise 140 bin lira borcu var. Bunun yanı sıra dış borç ise 104 milyon avro, yani yaklaşık 640 milyon lira civarında. Yani belediyemizin piyasaya olan borçları ile birlikte 1 milyar 664  milyon lira borcu bulunmaktadır" dedi.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'İN TOPLAM BORCU 1 MİLYAR 664 MİLYON LİRA
Samsun Büyükşehir Belediyesinin net borcunun 1 milyar 664  bin lira olduğunu açıklayan Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Aslan, İller Bankasına 691 bin lira, diğer bankalara 140 bin lira, dış borcun 640 milyon lira olduğunu, piyasa olan borçlarla birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesinin toplam borcunun 1 milyar 664 milyon lira olduğunu duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Osman Genç'ten kalan lüks makam otosunu kullanmıyor

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Osman Genç'ten kalan lüks makam otosunu kullanmıyor