17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR KIYI EROZYONUNUN YAŞANDIĞI ATAKUM SAHİLİNDE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Samsun Büyükşehir kıyı erozyonunun yaşandığı Atakum sahilinde çalışma başlattı

Samsun'un Atakum ilçesinde kıyı erozyonunun yaşandığı bölgede Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışma başlattı.

28 Şubat 2021 Pazar 16:12 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde kıyı erozyonunun önlemek için Büyükşehir Belediyesi taş tahkimat inşaatı çalışması başlatırken, belediye başkanı Mustafa Demir çalışmaları yerinde inceledi.


Atakum ilçesi sahilinde uzun süredir devam eden ve bir süre önce yeniden gündeme gelen kıyı erozyonunun önüne geçebilmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi iş makinaları bölgeye taş tahkimatı yaptı. Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin de "Sahilimiz elden gidiyor" diyerek tepki gösterdiği kıyı erozyonu ile ilgili çalışma başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yol ve ağaçların zarar gördüğü bölgeyi kurtarmak için harekete geçti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'de kıyı erozyonunun yaşandığı bölgede süren çalışmaları yerinde inceledi.

FOTOĞRAFLAR VAR HABERDE KONU YOK
Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesinden Mustafa Demir'in kıyı erozyonu ile ilgili başlatılan çalışmaları yerinde incelemesine ait fotoğraflar basın yayın organlarına servis edilirken, kıyı erozyonunun yaşandığı Atakum sahilinde başlatılan çalışma ile ilgili servis edilen haber metninde tek bir cümlenin yer almaması da dikkati çekti. Samsun Büyükşehir Belediyesinden servis edilen haber metni şöyle.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesinde yapılan yatırımlar ve çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Beraberinde Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek ile birlikte hafta sonu yapılan yatırımları yerinde görmek için Atakum ilçesinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Özören ve Kayagüney mahallelerinde çalışmaları yerinde gördü. 

Kayagüney Mahallesi' nde tamamlanan 2 bin 300 metrelik yolu inceleyen ardından da  Yeşiltepe Mahallesi’ne geçen Başkan Demir, burada tamamlanan 1300 metrelik sathi kaplama yolu kontrol etti. İlçeye 45 kilometre mesafede yüksek kesimlerdeki mahallelerde yapılan yatırımların önemine değinen Başkan Mustafa Demir, karla kaplı bölgeden merkeze inerek yola ve ağaçlara zarar vermemesi için kıyı erozyonunu önlemek amacıyla taş tahkimat inşaatı yapılan Atakum sahilinde incelemede bulundu.

YENİ PROJELER GELİYOR
Samsun’u uçtan uca gezdiklerini ve her bölgede yapılan yatırımları yerinde görmeyi önemsediğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Atakum, Canik, İlkadım, Tekkeköy gibi merkez ilçelerimizle birlikte en ücradaki ilçelerimiz ve mahallelerimize eşit şartlarda ve aynı kalitede hizmet götürüyoruz. Memnuniyetle gördük ki mahallelerimizde titiz bir çalışma yapılmış. Denize sıfır olması nedeniyle de Türkiye'deki en güzel manzaralı Atakum ilçemiz, sahil kesiminden en yüksek kesimine kadar yapılan hizmetlerimizden faydalanıyor. Tüm belediye başkanlarımızla birlikte hiçbir ayrım yapmadan Samsun’u yarınlara taşıyoruz. Ortak projelerle ilçelerimizin gelişmesine beraber katkı yapmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki aylarda yeni projelerimiz olacak. Tek gayemiz vatandaşlarımızın refahı ve huzuru” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

01 Mart 2021 Pazartesi 10:37

Bir gasteci 2.bulvarda saatlerce otobüs bekleyip hastanelere gidemeyen vatandaşların haberini yapabilir mi?Otobüsler Atakumdan geldiği için hem dolu oluyor hem de saatte 1 tane geçiyor...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Şenol Kocatepe'nin Vezirköprü'ye görevlendirilmesi hukuka aykırı bulundu

Samsun'da Şenol Kocatepe'nin Vezirköprü'ye görevlendirilmesi hukuka aykırı bulundu