21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR KURDUĞU BETON SANTRALLERİ İLE 25 MİLYON LİRALIK TASARRUF SAĞLAYACAK

Samsun Büyükşehir kurduğu beton santralleri ile 25 milyon liralık tasarruf sağlayacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendi beton santrallerini kurdu, 25 milyon lira tasarruf sağlayacak.

24 Ekim 2021 Pazar 16:58 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi her yıl kasasından çıkan 25 milyon lirayı, kendi beton santrallerini kurarak kasasında tuttu.


Samsun'da 3 beton santrali kurarak 25 milyon lira tasarruf sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi 4'üncü santralini de kuruyor.

SAMSUN'DA 371 BİN METRE BETON YOL YAPILDI  
Kurduğu beton santralleri ile yollarda kullanılan betonu kendi üreten Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında Samsun genelinde köy yollarında 58 bin 895 metre beton yol yaparken, 2019 yılından bu yana 371 bin 435 metre beton yol yaptı. 

YERLİ KAYNAKLAR İLE DAHA UZUN ÖMÜRLÜ YOLLAR  
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kurduğu beton santralleri sayesinde ithal malzemeden elde edilen asfalt ile yurt dışına çıkacak dövizinde önüne geçmiş oldu. Samsun'da 3 beton santrali kuran ve dördüncü beton santralini de kurmak içinde hazırlıklarını tamamlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi 200 kilometrelik beton yol çalışmalarında 25 milyon liralık tasarruf planlıyor.  BÜTÇEYE MİLYONLUK KATKI 
Beton yollarda kullanılan milyonlarca liralık betonu kendi beton santrallerinde üreterek bütçeye katkı sağladıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Sorumluluk bilinciyle hareket ederek Samsun'un kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Santrallerimizde üretilen betondan bu yıl sonuna kadar 200 kilometre beton yol yapacağız. Buradan da 25 milyon liralık bir tasarruf planlıyoruz. Kullandığımız tüm malzemeleri dışardan almıyor, kendimiz üretiyoruz. Dolayısıyla maliyetleri olabildiğince aşağı çekiyoruz. Yıl sonuna kadar bin 300 kilometre yolun çalışmasını bitirmeyi hedefliyoruz.  Her noktada ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Onlar için siyaset yapıyorum

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Onlar için siyaset yapıyorum