27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISINDA ULAŞIMA 3 YILDIR ZAM YAPILMADI DENİLDİ!

Samsun Büyükşehir Meclis toplantısında ulaşıma 3 yıldır zam yapılmadı denildi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında tramvay ve SAMULAŞ'a bağlı halk otobüslerine 3 yıldır zam yapılmadığının dile getirilmesi içme suyundan sonra ulaşıma da zam mı geliyor acaba dedirtti.

18 Haziran 2019 Salı 12:26 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinin dün gerçekleştirdiği Meclis toplantısında SAMULUŞ A.Ş'ye bağlı tramvay ve halk otobüslerinin ücretlerine 3 yıldır zam yapılmadığı ve maliyetlerin arttığının dile getirilmesi, içme suyu ve ekmekten sonra ulaşıma ücretlerine de zam mı gelecek sorusunun sorulmasına neden oldu.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında SAMULAŞ A.Ş'nin 15 milyon liraya ihtiyacının olduğu gündeme geldi, ulaşım ücretlerine ise 3 yıldır zam yapılmadığı dile getirildi.

Samsun'da 31 Mart seçimlerinin ardından içme suyuna yüzde 25 zam yapılmış, ardından ekmeğe de gramajı düşürülerek yüzde 25 zam uygulanmıştı. Samsun'da özellikle seçim sonrası içme suyuna yapılan zam eleştirilirken, dün yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında tramvay ve halk otobüslerinin bağlı olduğu SAMULAŞ A.Ş'nin 15 milyon liraya ihtiyacı olduğu belirtilerek, Samsun'da ulaşım ücretlerine 3 yıldır zam yapılmadığına dikkat çekildi. Dün gerçekleşen büyükşehir meclisinde SAMULAŞ A.Ş'nin bir çok gider kaleminde artış olmasına rağmen ulaşıma zam yapmadığı belirtilerek, raylı sistemde OMÜ üniversite kampüs içi güzergahının devreye alınması, sistemin modernizasyonu ile alt yapı iyileştirme çalışmaları nedeni ile SAMULAŞ A.Ş'nin 15 milyon liraya ihtiyacının olduğu vurgulandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da restoranın bacasında yangın çıktı vatandaş cami minaresi yanıyor sandı

Samsun'da restoranın bacasında yangın çıktı vatandaş cami minaresi yanıyor sandı