29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ÜNİVERSİTELİLERE TAŞHAN VE ANAKENT BUTİK OTEL'İ TAHSİS ETTİ

Samsun Büyükşehir üniversitelilere Taşhan ve Anakent Butik Otel'i tahsis etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yurt çıkmayan ve fırsatçılar yüzünden kalacak yer bulamayan üniversite öğrencileri için Taşhan ve Anakent Butik Otel'i tahsis etti.

29 Eylül 2021 Çarşamba 17:44 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den Samsun'a gelen ve kalacak yer bulamayan üniversitelilere müjde.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından kente gelerek üniversite hayatına adım atan ancak henüz yurt ve ev bulamadıkları için konaklama sorunu yaşayan öğrencilere iki otelin de kapılarını açtı. Başkan Mustafa Demir, "Öğrencilerimiz kendilerini yalnız hissetmesin. Biz yanlarındayız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Anakent Sosyal Tesisleri'nde bulunan Butik Otel ve Vezirköprü Taşhan Otel'in kapılarını üniversite öğrencileri için açtı. Bu kapsamda belediyeye ait Anakent Butik Otel ve Vezirköprü Taşhan Otel' de öğrenciler misafir edilecek. Başvurular Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne yapılarak öğrencilerin misafirhanelere yerleştirmeleri sağlanacak.ÖĞRENCİLERİMİZ ASLA YALNIZ HİSSETMESİNLER
Samsun'un tarım, spor, sanayi ve turizm şehri olmasının yanında sahip olduğu iki üniversite ile de öğrenci şehri olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Memleketlerinden kalkıp gelen öğrencilerimiz asla kendilerini yalnız hissetmesin. Biz yanlarındayız. Büyükşehir Belediyesi olarak daha önce olduğu gibi yeni dönemde de öğrencilerimizin yanlarında olacak çalışmalara imza atıyoruz. Samsun'a gelen üniversiteli gençlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Samsun gençliği ile birlikte biz kocaman bir aileyiz. Çalışıp, emek verip, üniversite kazanmışlar. Ailelerinden ve memleketlerinden kopup buralara gelmişler. Öncelikle hepsini tebrik ediyorum. Onlar da artık bizim ailemizin bir parçası. Hepsine sağlıklı ve başarılı bir eğitim hayatı diliyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

01 Ekim 2021 Cuma 04:29

6 numara ne zaman sefere başlıcak sımtafa, malkoç aradı mı seni?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a atanan ve Samsun'dan diğer şehirlere atanan hakim ve savcıların isimleri

Samsun'a atanan ve Samsun'dan diğer şehirlere atanan hakim ve savcıların isimleri