25 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN CANİK'TE SEL BASKINLARINA KARŞI HAZIR KITA EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Samsun Canik'te sel baskınlarına karşı hazır kıta ekipleri çalışma başlattı

Samsun'un Canik ilçesinde sağanak yağmur nedeniyle Mekke ve Ulus caddelerinde sel baskınları yaşanırken, yağmur sonrası belediye oluşturduğu hazır kıta ekipleri ile mazgal ve rögarların temizliğine başladı.

20 Haziran 2019 Perşembe 16:17 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde şiddetli ve ani yağışlardan kaynaklanan sel baskınlarının yaşandığı Mekke Caddesi ve Ulus Caddesinde Canik Belediyesi çalışma başlattı.


Samsun'da sel baskınları sonrası Canik Belediyesi Temizlik İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bütün ekipmanları ile selin izlerini silmeye çalışıyor.  

BAŞKAN SANDIKÇI KONUYA EL ATTI
Araç trafiğine kapalı olan Mekke Caddesinde ve Ulus Caddesinde şiddetli yağan yağmurlar sonrasında sel baskınları yaşandığı biliniyor. Yaşanan sel baskınlarının ardından acil müdahale ekibi oluşturduklarını belirten Başkan Sandıkçı," Acil müdahale ekibimiz hazır kıta sahada ve kısa sürede müdahale ederek selin izlerini siliyorlar. Şimdi esas meselemiz sel felaketinin yaşanmasını önlemek. Bu kapsamda yağmurların kesilmesinin ardından Büyükşehir Belediyemiz ile kalıcı bir çözüm bulabilmek için ortak bir fizibilite çalışması gerçekleştiriyoruz. Her iki caddedeki bütün su ve kanalizasyon kanallarını,  mazgalları, rögarları temizleyeceğiz. Alt yapı ve drenaj sorununu hallederek sel baskını yaşanmasını engelleyeceğiz. Özellikle bu bölgedeki sorun uzun yıllardır kangren haline gelmiş. Esnafımızın içi rahat olsun. Kangren olmuş bu sorun gündemimizde ve en kısa sürede bu sorunu çözme noktasında gereken çalışmaları yapacağız.  Vatandaşlarımızdan da bu vesile ile meteorolojinin uyarılarını dikkate almalarını istiyoruz. "dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bayrak direğine Samsunspor bayrağının ters asılması şaşkınlı yarattı

Samsun'da bayrak direğine Samsunspor bayrağının ters asılması şaşkınlı yarattı