21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA BİR BALIKÇI TÜFEKLE VURULAN SUNA ÖRDEĞİNİ TEDAVİ ETTİRDİ

Samsun Çarşamba'da bir balıkçı tüfekle vurulan suna ördeğini tedavi ettirdi

Samsun'un Çarşamba ilçesinde balıkçılık yapan Özcan Türeci, tüfekle vurulan bir suna ördeğini tedavi ettirdi. Samsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde 57 ördek avcılar tarafından katledilirken, balıkçı Özcan Türeci davranışı ile insanlık dersi verdi.

08 Ocak 2019 Salı 15:21 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde tüfekle vurulan ve yaralı olan suna ördeğini balıkçı Özcan Türeci veterinere götürüp tedavi ettirdi.


Samsun'un Çarşamba ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde balıkçılık yapan Özcan Türeci (65), Karadeniz sahilinde kanadından tüfekle vurulmuş halde bir suna ördeği buldu. Yaralı suna ördeğini veteriner hekime götürüp tedavi ettiren balıkçı Özcan Türeci, kanadından yaralanan ördeğe evinin bahçesinde yaptığı kümeste bakıyor.

Çarşamba ilçesinde balıkçılık yapan Özcan Türeci, tedavi ettirdiği suna ördeğini iyileşince doğal yaşamına salacak.Samsun'un Çarşamba ilçesinde amatör balıkçılık yaptığını, deniz kenarında ağ çekerken bir ördeğe rastladığını söyleyen Özcan Türeci, "Orada ölmesin diye aldım, eve getirdim. Sonra bir veterinere tedavi ettirdim. Kanadına saçma gelmiş ama kırık olmadığını tespit etti. 'İyi bakarsan iyileşir' dedi. Ben de bir süre evde baktım, kendisine geldikten sonra bahçemde köpeğimin kulübesine yerleştirdim. Durumu gayet iyi." dedi.

Suna ördeklerinin tek eşli olduklarını, bulunduğu bölgede doğaya bırakılması gerektiğini vurgulayan Türeci, kanadındaki yaranın tamamen iyileşmesinin ardından serbest bırakacağını kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da otomobil çarpması sonucu hayatını kaybeden İrem Kozan'ın organları bağışlandı

Samsun'da otomobil çarpması sonucu hayatını kaybeden İrem Kozan'ın organları bağışlandı