31 Mayıs 2020 Pazar

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA İSTİHDAM İÇİN TEKSTİL KENT PROJESİ HAYATA GEÇECEK

Samsun Çarşamba'da istihdam için Tekstil Kent projesi hayata geçecek

Samsun'un Çarşamba ilçesinde çalışanlarının yüzde 90'nını kadınların oluşturacağı Tekstil Kent projesi hayata geçirilecek. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, hayata geçecek Tekstil Kent projesinin istihdama büyük katkı sağlayacağını söyledi.

14 Mayıs 2019 Salı 18:43 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, Çarşamba ilçesinde hayata geçirilecek Tekstil Kent projesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Samsun'un Çarşamba İlçe Belediye Başkanı Halit Doğan, tekstil firması işletmecileri ile toplantı düzenledi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde planlanan Tekstil Kent projesi ile tüm tekstilcileri bir bölgeye toplayacaklarını söyleyen Çarşamba Belediye Başkanı Halit  Doğan “İş adamlarımızın talep ve sıkıntılarını dinledik. Çözüm odaklı çalışıyoruz, Tekstilkent projesi ile işadamlarımızın da sıkıntılarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. Sektörde en çok yaşanan sıkıntılardan birinin de kalifiyeli işçi bulmak olduğunu öğrendik. Tekstilkent’e meslek eğitim merkezi kuracağız, burada mesleki eğitimler verip işlerinde uzman kişiler yetiştireceğiz" diye konuştu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan istihdama önemli katkı sağlayacak proje ile ilgili yaptığı açıklamada ayrıca şunları dile getirdi.
"Tekstil kent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. Çarşamba’da şuan ortalama bin kişi tekstil firmalarında çalışıyor, bu sayıyı Tekstil Kent ile üç katına çıkartmayı hedefliyoruz. Çarşamba için büyük bir istihdam fırsatı, çalışanların yüzde 90’ını kadınlarımız oluşturacak. Tekstil Kent’te kreş ve sosyal tesislerimizde olacak. İyi bir çalışma ortamı sağlamak için her noktayı en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz."

Çarşamba Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Çarşamba AK Parti ilçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz ve işadamları da katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'a MHP'lilere kırgın mısınız sorusu soruldu işte verdiği yanıt

Necattin Demirtaş'a MHP'lilere kırgın mısınız sorusu soruldu işte verdiği yanıt