24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN ESNAF ODALARI BİRLİĞİNİN BELİRLEDİĞİ RAMAZAN PİDESİ SATIŞ FİYATLARI TEPKİ ÇEKTİ

Samsun Esnaf Odaları Birliğinin belirlediği Ramazan pidesi satış fiyatları tepki çekti

Samsun'da bu Ramazan ayında 4 TL'den sade Ramazan pidesi alacak olan asgari ücretli vatandaşların aylık masrafı, 2 adet sade pide için aylık 240, 3 sade pide için ise 360 lira olacak.

27 Nisan 2019 Cumartesi 15:44 GÜNCEL

Samsun Esnaf Odaları Birliği kararı ile Ramazan ayında sade pidenin 4 TL'den yumurtalı pidenin ise 5 TL'den satılacak olması tepkilere neden oldu.


Samsun'da Ramazan ayı için belirlenen Ramazan pidesi satış fiyatı tepki çekti.

Samsun Esnaf Odaları Birliğinin aldığı karar ile 2019 Ramazan ayı için, Ramazan pidesi satış fiyatlarına neredeyse yüzde 100 zam yapılması asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşları şoke etti. 

2018 yılı Ramazan ayında Samsun'da sade Ramazan pidesi 2 TL iken, yumurtalı pide ise 2.5 TL idi. 2019 yılı Ramazan ayı için ise Samsun Esnaf Odaları Birliğinin aldığı karar ile sade Ramazan pidesi 4 TL, yumurtalı Ramazan pidesi fiyatı da 5 TL olarak açıklandı.

Buna göre Samsun'da bu Ramazan ayında 4 TL'den sade Ramazan pidesi alacak olan asgari ücretli vatandaşların aylık masrafı, 2 adet sade pide için aylık 240, 3 sade pide için ise 360 lira olacak. 

Samsun'da Ramazan ayında belirlenen fiyatlara göre asgari ücretli ve dar gelirli vatandaş 5 TL'den 1 adet yumurtalı pide için aylık 150, 2 yumurtalı pide için 300, 3 yumurtalı pide için ise 450 TL aylık harcama yapmış olacak. 

Samsun Esnaf Odaları Birliği bu Ramazan ayı için geçen yıl 300 gram olan Ramazan pidesi gramajını da 470'e yükseltirken, ekmeğin gramajını da 300 gramdan 250 grama düşürerek satış fiyatını ise 1.5 TL olarak belirledi.

Samsun'da esnaf odasının belirlediği Ramazan pidesi satış fiyatları tepki çekerken, Samsun Halk Ekmek Fabrikası ise 500 gramdan satışa sunacağı Ramazan pidesini 3 TL'den satacak.

Samsun Esnaf Odalar Birliği Ramazan pidesi fiyatlarına gelen yüzde 100'lük zammı un ve diğer giderlere gelen artışa bağlarken, vatandaşların alım gücünün azaldığı gerçeğini ise görmezden geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un simgesi Atatürk Anıtının çikolatadan yapılan heykeli Valiye hediye edildi

Samsun'un simgesi Atatürk Anıtının çikolatadan yapılan heykeli Valiye hediye edildi