27 Temmuz 2021 Salı

SAMSUN GIDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FABRİKALARI LAĞIM SULARI BASTI

Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları lağım suları bastı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Gıda Organize Sanayi Bölgesinde gıda üretimi yapan fabrikaları lağım suları bastı.

18 Mart 2021 Perşembe 18:07 GÜNCEL

Samsun'da lağım sorunu ile sık sık gündeme gelen Gıda Sanayi Bölgesinde bu seferde gıda üretimi yapan fabrikaları lağım suları bastı.


Tekkeköy ilçesinde bulunan Gıda Sanayi Bölgesinin yol ve lağım sorunu defalarca gündeme gelmesine rağmen çözümlenemiyor. Milyonlarca lira para harcanarak yapılan fabrikalar, Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan lağım sorunu ile sürekli uğraşırken, bu seferde üretim yapan fabrikaları lağım sularının bastığı görüntüler Samsun Kent Haber Haber Merkezine ulaştı. 

Pandemi sürecinde lağım suları ile dolan gıda fabrikalarının temizlenmesi için fabrika çalışanları mücadele ederken, fabrikalara yayılan pis kokunun ise tüm binayı sardığı öğrenildi. Defalarca gündeme gelen lağım sorunun bir türlü çözüme kavuşturulamaması yatırımcı iş adamlarının tepkisini çekerken, yaşanan mağduriyet nedeniyle gıda üretimi yapan fabrikalar zor durumda kaldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali balbal

20 Mart 2021 Cumartesi 18:02

Biz bu konuda uzmaniz. Stad yapariz yolu, park alani yok. Hastane yapariz ulasim guclugu olur. Ben anlamiyorum burasi bir. OSB yani alt yapisi ve ulasim sorunu halledilmeden neden acilir? Ben yurt disinda yasayan biriyim. Buradada OSB yapiliyor ama alt yapisi ulasim agi olmadan hizmete alinmiyor. Eger bu OSB lri yapanlar bilmiyorlarsa gelip avrupadaki OSB leri incelesinler. Proler nasil hayata gecirilir gorsunler. Bizde once fabrilar yapiliyor sonra alt yapi basliyor. Tam tersi yani.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Zülkif Dağlı filyasyon ekiplerinin sunduğu raporu açıkladı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı filyasyon ekiplerinin sunduğu raporu açıkladı