22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN HAVZA'DA SÖKÜLEN PARKE TAŞ YOLUN BOZUK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Samsun Havza'da sökülen parke taş yolun bozuk olduğu ortaya çıktı

Samsun'un Havza ilçesinde bulunan Kazım Paşa ve Vezirköprü caddelerinde bozuk olmayan parke taş yolun, asfalt dökülmek için söküldüğü iddia edilirken, çalışma başlatılan yolun büyük bir bölümünün bozuk olduğu ortaya çıktı.

05 Temmuz 2020 Pazar 19:23 GÜNCEL

Samsun Çevre Platformu'nun (SAMÇEP) Havza ilçesinde Kazım Paşa ve Vezirköprü caddelerinde bozuk olmadığı halde asfalt dökmek için söküldüğünü gündeme getirdiği yolun bozuk olduğu ortaya çıktı.


SAMÇEP, Samsun'un Havza ilçesinde belediye tarafından bozuk olmayan parke taş yolun söküldüğünü gündeme getirmişti. Bu açıklamanın ardından Havza Belediyesi, parke taş yolun sökülmeden önce çekilen fotoğraflarını basına servis etti. Havza ilçesinde bulunan Kazım Paşa ve Vezirköprü caddelerinde ki parke taş yolun deforme olması nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından burada asfalt çalışması başlatıldığı bildirildi.

Havza Belediyesi tarafından servis edilen haberde Kazım Paşa ve Vezirköprü caddelerinde esnaflık yapan vatandaşların da asfalt çalışması ile ilgili görüşlerine yer verildi.

Servis edilen habere göre devam eden yol çalışmalarının yerinde olduğunu belirten Havza ilçesine bağlı Yeni Mescit Mahallesi Muhtarı Hakan Çapan,  "Bu yol yaklaşık 12 – 13 yıl önce yapıldı ve artık büyük bir bölümü bozulmuştu. İlçede yapılan doğalgaz, elektrik ve telefon gibi altyapı çalışmaları neden ile yolun büyük kısmı zaman içinde bozuldu ve tamir edilse de eski düzenini almadı. Ekonomik ömrünü dolduran yolunun yenilenmesi doğru ve yerinde bir karar. Mahalle sakinlerimizden uzun süredir yol ile şikayetler gelmekte idi. Yapılacak yol ile halkımıza büyük bir hizmet yapılmış olacak. Yolun yenilenmesi için çalışma başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Mustafa Demir ve Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ediyorum" dedi.

Bozuk olmadığı halde söküldüğü gündeme gelen parke taş yol güzergahında bakkal işletmesi bulunan Murat Kılıç ise yolun özellikle yağışlı havalarda sıkıntı yaşattığını ifade ederek "Yağmur suları oluşan çukurlarda birikiyor ve tehlike arz ediyordu. Son zamanlarda yapılan çalışmaları yüzünden iyice bozulan yol nedeni ile mahallemiz tozdan kurtulamıyordu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”  diye konuştu.

Belediyenin servis ettiği haberde ilçede taksicilik yaptığı belirtilen Gökhan Zorlu'da yolun büyük bölümünde oluşan çukurlar nedeni ile araçların sıkıntı yaşattığını belirterek; “Özellikle Medrese ve Yeni Mescit Mahalleleri bölümünde yol çok bozuktu. Buralara yolcu götürmekten çekinir hale gelmiştik. Ben ve bazı arkadaşlarımız bozuk yollar nedeni ile araçlarımızın alt takımlarına zamanından önce bakım yaptırmak zorunda kaldık. İnşallah bu sorun yapılacak çalışma ile sona erecek" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

SAMET

06 Temmuz 2020 Pazartesi 09:32

Yol bozuldu ise tamir edeceksin. Kilitli taş sistemi modern şehirleşmenin göstergesidir. Sen tamir masrafından kaçmak için kaldır asvalt dök(Tipik ortadoğu belediyeciliği) birde 3 tane adamı konuştur halk istiyor de. Bu çiftlik caddesinin trafiğe açılması için 280 kişiye sorulması gibi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mert Irmağında ki kanalizasyon kokusu için Koku Giderim Ünitesi yapılacak

Samsun'da Mert Irmağında ki kanalizasyon kokusu için Koku Giderim Ünitesi yapılacak