31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN-İLKADIM BELEDİYESİNDE 64 KİŞİ İŞTEN ÇIKARTILDI, AK PARTİLİ İŞÇİLER ÇÖPE SÜRÜLDÜ İDDİASI

Samsun-İlkadım Belediyesinde 64 kişi işten çıkartıldı, AK Partili işçiler çöpe sürüldü iddiası

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, Necattin Demirtaş'ın başkan olduğu İlkadım Belediyesinde 31 Mart seçimleri sonrası 64 işçinin işten çıkartıldığını yazdı, AK Partili bazı işçilerin ise çöp hizmetine sürüldüğünü yazdı.

28 Nisan 2019 Pazar 11:43 GÜNCEL

Samsun'da yayınlanan Hedef Halk Gazetesi, 31 Mart seçimleri sonrası İlkadım Belediyesinde 64 kişinin işine son verildiğini gündeme getirdi.


Samsun İlkadım Belediyesinde işçi kıyımı yaşandığını yazan Hedef Halk Gazetesi, belediyenin şirketi olan İmar İnşaat Şirketi'nde görevli 64 işçinin işine son verildiğini ve belediyede her gün bir kaç kişinin işine son verildiği iddiasını olduğunu yazdı.

Samsun İlkadım Belediyesi'ni 31 Mart yerel seçimleri sonrası İYİ Partili Necattin Demirtaş, rakibi Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'un önünde ipi göğüsleyerek başkan seçilmişti. Başkan Necattin Demirtaş 93 bin 540 oyla başkanlığa seçilirken, Erdoğan Tok ise 81 bin 996 oy alarak seçimi kaybetmişti. İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, göreve geldikten sonra ilk iş yönetim kadrosunu değiştirdi, kendi A takımını belirledi. 

YAKIN İSİMLER ÇÖPE SÜRÜLDÜ İDDİASI 
Hedef Halk Gazetesinde Recep Mol'un imzası ile yayınlanan haberde, seçim sonrası İlkadım Belediyesi İmar İnşaat Şirketinde çalışan 64 işçinin işine son verildiği öne sürüldü. Gazete haberinde belediyede her gün bir kaç kişinin işine son verildiği iddia edilirken,  Başkan Demirtaş'ın eski Başkan Erdoğan Tok'un seçim boyunca yanında olan ve destek veren kişileri de çöp işine sürdüğü iddia edildi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sigara, sadaka kutusu ve motosiklet çalan 14 yaşındaki iki çocuk tutuklandı

Samsun'da sigara, sadaka kutusu ve motosiklet çalan 14 yaşındaki iki çocuk tutuklandı