17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN İMO BAŞKANI CEVAT ÖNCÜ'DEN SALIPAZARI'NDA YAŞANAN SEL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun İMO Başkanı Cevat Öncü'den Salıpazarı'nda yaşanan sel ile ilgili açıklama

Samsun İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Başkanı Cevat Öncü, iki kişinin hayatını kaybettiği Salıpazarı ilçesindeki sel felaketi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yetkililer yaralar sarılacak diyecek peki yitirilen canlar ne olacak" dedi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 16:35 GÜNCEL

Samsun İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Cevat Öncü, Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel olayı ile ilgili açıklama yaptı.


Sosyal medya sayfasından Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel olayı ve iki vatandaşın selde hayatını kaybetmesi ile ilgili paylaşımda bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cevat Öncü,  "Zamanında alınmayan tedbirler, imar afları ile ödüllendirilen plansız kaçak ve çarpık yapılaşma.  Yazmaktan söylemekten bizler yorulduk artık yazıktır insanımızın canına ve malına. Nedenler değişmedikçe doğal olarak sonuçların yani doğa olaylarının felakete dönüşmesinin önüne geçilemiyor. Yetkililerden muhtemel açıklamalar 'Yaralar sarılacak gereken yapılacak' şeklinde olacaktır her zamanki gibi. Peki yitirilen canlar ne olacak" dedi.

Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cevat Öncü ve Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, sel felaketinin yaşandığı Salıpazarı ilçesine giderek incelemelerde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan son dakika haberi! Bafra'da bir baba kızı ve eşini silahla vurarak öldürdü

Samsun'dan son dakika haberi! Bafra'da bir baba kızı ve eşini silahla vurarak öldürdü