17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ SEZGİN GÜMÜŞ'TEN DAVACI OLDU

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Sezgin Gümüş'ten davacı oldu

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, kendisine sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesi ile SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş'e dava açtı.

10 Mart 2021 Çarşamba 14:00 GÜNCEL

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, sosyal medya üzerinden şahsına yönelik ima yolu ile hakaretlerde bulunduğu gerekçesi ile Samsunlu iş adamı Sezgin Gümüş hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak davacı oldu.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde ki Biyokütle santral ile ilgili sosyal medya paylaşımında siyasileri hedef alan sözler sarf eden Samsunlu işadamı Sezgin Gümüş, davalık oldu. 

Sezgin Gümüş hakkında, AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'ın şikayeti üzerine kamu görevlisine hakaretten dava açıldı. 

Bir dönem Samsunspor'un başkanlığını da üstlenen Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Sezgin Gümüş, biyokütle santralin Samsun'a kurulumuyla ilgili olarak siyasiler için sarf ettiği sosyal  medya paylaşımları yargıya taşındı. Savcılık, iddianamesinde Gümüş'ün, kamu görevlisi olan milletvekiline alenen hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasını talep etti.

Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'ın, Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusu ile başlatılan kovuşturmada, Sezgin Gümüş'ün facebook hesabından yaptığı paylaşımın kamu görevlisine alanen hakaret niteliği taşıdığı belirlendi. Köktaş, şikayetinde Çarşamba İlçe Teşkilatı'nda yaptığı konuşmanın üzerine Gümüş'ün bu açıklamayı yaptığını belirtip kast ettiği siyasinin kendisi olduğunu öne sürerek şikayetçi oldu. 

Sezgin Gümüş, yaptığı sosyal medya paylaşımında, "Biyokütle santral AK Partili bazı siyasetçilerimiz sayesinde bizlere rağmen Samsun'a kazandırıldı. Nedenini bir türlü anlamamakla beraber açılması için bir taraflarını yırtanlar artık kına yakarak Samsun'da göğüslerini gere gere gezebilirler. Tiyatro çevirircesine ve milleti aptal yerine koyarcasına gizli videolarda 'duman çıkarırsa kapatırız' diyen zavallı siyasetçi' şeklinde yorumda bulunmuştu. Savcılık değerlendirmesinde, sözlerin müştekiyi kastettiğini belirterek, Gümüş'ün kamu görevlisine alenen hakaret suçundan yargılanması için iddianame hazırladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da pozitif öğretmenler temaslı oldukları öğrencileri bildirmiyor iddiası

Samsun'da pozitif öğretmenler temaslı oldukları öğrencileri bildirmiyor iddiası