04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN OMÜ İÇİN YABANCI ÖĞRENCİLERE SAHTE KAYIT EVRAKI DÜZENLENDİĞİ GÜNDEME GELDİ

Samsun OMÜ için yabancı öğrencilere sahte kayıt evrakı düzenlendiği gündeme geldi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yabancı öğrenci kayıtları sürüyor! OMÜ için sahte evrakla öğrencileri dolandıracak sahtekarlara aman dikkat.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 15:21 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde yabancı öğrenci kayıt işlemlerinin sürdüğü öğrenilirken bazı dolandırıcıların para karşılığı öğrencilere sahte evrakla kayıt belgesi düzenlediği gündeme geldi.


Samsun OMÜ'de bu yıl eğitim görecek yabancı öğrenciler için kayıt işlemleri sürerken, sahte kayıt evrakları ile yabancı öğrencileri dolandıracak sahtekarlara ise dikkat edilmesi gerekiyor.

OMÜ'de asil kayıtların tamamlandığı yedek yabancı öğrenci kayıtlarının başladığı öğrenildi. Eğitim için Samsun'a gelen yabancı öğrencilere para karşılığı sahte kayıt evrakları düzenlendiği, bu konuda dikkatli olunması gerektiği çağrısı yapıldı. Yabancı öğrencilerin kayıt işlemlerinin OMÜ Öğrenci İşleri biriminde ücretsiz yapılmasına rağmen, bazı öğrencilere para karşılığı sahte kayıt belgeleri düzenleyenlerin olduğu gündeme geldi.

Samsun OMÜ'ye sahte evrakla yabancı öğrenci kaydı için tuzağa düşen yabancı öğrencilerden düzenlenecek evrak başına 500 ila 600 dolar alındığı gündeme geldi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ'de rektör yardımcısı adına sahte öğrenci kabul mektubu düzenlenmiş

Samsun OMÜ'de rektör yardımcısı adına sahte öğrenci kabul mektubu düzenlenmiş