21 Eylül 2021 Salı

SAMSUN PİAZZA AVM'DE KIZ ÇOCUKLARI DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜNDE FİDAN DİKTİ

Samsun Piazza AVM'de kız çocukları Dünya Kız Çocukları gününde fidan dikti

Samsun'un en büyük alış veriş merkezi olan Piazza AVM'de Dünya Kız Çocukları gününde TEMA ile yapılan işbirliği kapsamında alış veriş merkezinde kız çocukları buluşarak fidan dikti.

11 Ekim 2019 Cuma 10:29 GÜNCEL

Samsun Piazza AVM'de 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kız çocukları tarafından fidan dikilerek kutlandı.


Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, “Dünya Kız Çocukları Günü” TEMA iş birliği ile gerçekleştirilen çevreci bir etkinlikte kutlandı.

Birleşmiş Milletler tarafından 2012’de alınan bir kararla, kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla kutlanmaya başlanan “Dünya Kız Çocukları Günü” kapsamında, Piazza'nın minik kız çocuğu ziyaretçileri çiçek fidanı dikti.TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliği iş birliğiyle "Daha güçlü yarınlar için" sloganı ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, 3. kat Fast Food Alanı’nda yer alan yapay çiçeklerin yerine çiçek fidanları dikildi. Etkinlik sırasında, TEMA gönüllüleri çocuklara fidanları nasıl dikecekleri konusunda yardım etti. Dikilen çiçek fidanlarının üzerine ise o çiçeği diken minik ziyaretçinin adının yazılı olduğu kart asıldı. 

Samsun Piazza AVM'de Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle düzenlenen fidan dikme etkinliğe katılan tüm kız çocuklarına günün hatırası sertifika verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Çarşamba Ovasının zehirlenmesine karşıyız

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Çarşamba Ovasının zehirlenmesine karşıyız