05 Ağustos 2021 Perşembe

SAMSUN SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ ŞOFÖR HABERLERİNE RESMİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü şoför haberlerine resmi açıklama yaptı

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, hastanede şoför kadrosunda bulunan bir personelin çalıştığı hastaneye müdür yardımcısı olarak atanması ile ilgili gündeme gelen haberler üzerine, konuya ilişkin resmi bir açıklama yaptı.

20 Temmuz 2021 Salı 13:22 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görevli şoför kadrosunda ki bir personelin aynı hastaneye müdür yardımcısı olarak atamasının yapılması ile ilgili açıklama yaptı.


ŞOFÖR DEĞİL, MÜTEMET
Yapılan açıklamada şoför kadrosunda bulunan personelin, Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olduğu halende inşaat mühendisliği bölümünde okuduğu belirtilerek, kamuoyuna şu bilgiler verildi.
"Çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında yayınlanan 'Hastanede şoför olarak çalışıyordu, atamayla müdür yardımcısı yapıldı' içerikli haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. İlgili haberde adı geçen personelimiz haber metinlerinde ısrarla ve manipülatif bir dille vurgulandığı gibi atandığı hastanede şoför olarak çalışmamaktadır. İlgili personel Sağlık İl Müdürlüğümüzde mutemet olarak görev yapmaktadır ve daha önce çalıştığı kurumlarda da taşınır kayıt yetkilisi ve aile hekimliği kira sözleşmeleri birimlerinde görev yapmıştır. Kendisi Kamu Yönetimi bölümü mezunu, halen inşaat mühendisliği bölümünde okuyan, yıllardır çalıştığı idari ve mali birimlerde tecrübe kazanmış, iyi derecede İngilizce bilen, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı atama usul esaslarını belirten 663 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 32. maddesindeki vasıfları taşıyan başarılı bir çalışanımızdır"

MAALESEF HABER YANILTICI
"Ayrıca 2020 yılı Ekim ayında Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği Sınavında da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği unvanı almaya da hak kazanmıştır. Yasal olarak gerekli şartları taşıyan bu personelimizin ataması müdürlüğümüzün teklifi, Bakanlığımızın onayı ile yapılmıştır. Zaten kanuni şartları taşımayan bir personelin atanmasının yapılması yürürlükteki mevzuatlar gereği mümkün değildir. Maalesef haber hem yanıltıcı içeriği hem de içinde barındırdığı maksatlı yanlış ifadeler yüzünden şoför kadrosunda olmanın sanki suç, şoför kadrosunda olanların herhangi bir başka idari görevi yapamayacağı algısı yaratan bir şekle dönüşmüş ataması yapılan personelin de kişilik haklarını zedeleyici bir tablo oluşmasına neden olmuştur."

"Konuyla ilgili haber öncesi Sağlık İl Müdürlüğümüzden bilgi talep edilmiş, bilgi talep eden tüm basın çalışanlarına ilgili kişinin hastanede şoför olarak görev yapmadığı, yıllardır mutemetlik yaptığı aktarılmış, eğitim süreçleri ve liyakat durumu hakkında da detaylı bilgi verilmiştir. Bu kadar dikkatle yapılan bir atama ve bilgilendirme sürecinin sonunda bile haberin bu şekilde, belirli odaklar tarafından bir linç unsuru haline getirilmesi ve kamuoyunun yanıltılmaya çalışılması manidardır. Vatandaşlarımızın böyle asılsız her konuda olumsuz algılar yaratmayı amaçlayan haberlere itibar etmemesini ve kadrosu ne olursa olsun ataması yapılan yönetici arkadaşlarımızın mevzuat yönünden gerekli nitelikleri ve şartları taşıdıklarını bilmelerini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

cevdet

26 Temmuz 2021 Pazartesi 15:36

gazi devlet hastanesi yenilenmeli lojmanlar yıkılarak yeni hastane yapılmalı depreme dayanıklı olmadığı konuşuluyor, bu boş işleri bırakılmalı adamı olan kotuğa oturur burası Böyle

Nedim guner

21 Temmuz 2021 Çarşamba 16:24

Valla omù de gel bak h.akan s.bilgic donemlerine bekciler mudur oldu simdiki rektorden umutluyduk oda yillarini vermis calsikan zeki insanlari degil gecmisi solcu chp rozeti ile gezen 10 senese 10 kwre ise istirwk ermeis adami sube mudir yapti yani samsun hep ayni bu atamalar ile ahiretlikleri yok

Mert

21 Temmuz 2021 Çarşamba 11:54

Peki bir de ilkadım ve Atakum'dan kadroları alınan 15 şube Müdürlerinin dosyasını açsanız,bir araştırsanız.İlk mahkeme boyutunu araştırsanız.Sendika Başkanları ile bir görüşseniz. Bak samsun ve idare mahkemesi nasıl çalkalanıyor o zaman

Asarcikli

20 Temmuz 2021 Salı 16:05

Samsun sağlık konusunda kötü yönetilmektedir.atskum-canik özel sektore bırakılmıştır.atakumdaki ek hizmet binasında çoğu branş yoktur.cildiye göğüs hastalıkları psikiyatri başta olmak üzere hastalar özele gitmektedir.atskumda 6 adet cildiye uzmanının muayenesi vardır bu ihtiyacı gören bir idare var mıdır?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mucur'dan Kurban Bayramı mesajı

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mucur'dan Kurban Bayramı mesajı