24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN SAMULAŞ'A GREV İLANI ASILDI! GREV NE ZAMAN BAŞLAYACAK TARİH VERİLDİ

Samsun SAMULAŞ'a grev ilanı asıldı! Grev ne zaman başlayacak tarih verildi

Samsun SAMULAŞ'ta Demiryol-İş Sendikası grev ilanını iş yerini astı. Samsun SAMULAŞ A.Ş'de grev ne zaman başlayacak tarih verildi.

06 Aralık 2020 Pazar 19:52 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklarından SAMULAŞ A.Ş'de çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili ikramiyelerde yaşanan çözümsüzlük nedeniyle grev kararı alınırkın, grevin ne zaman başlayacağı konusunda ise tarih verildi.


Demiryol-İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Zeki Seyhan, SAMULAŞ A.Ş'de tıkanan toplu iş sözleşmesinde yasal sürenin dolması nedeni ile grev kararı aldıklarını, grevin başlaması ile Samsun'da tramvay ve otobüs seferlerinin duracağını söyledi. Sendika olarak uzlaşmadan yana olduklarını ve pandemi sürecinde Samsun'da toplu ulaşım seferlerinin durmasını istemediklerini kaydeden Zeki Seyhan, SAMULAŞ A.Ş'nin bu süreçte kendilerine olumlu bir adım atmasını beklediklerini belirtti.

Grev kararı ilanının SAMULAŞ A.Ş'ye asılması sonrası ise grevin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Demiryol-İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Zeki Seyhan bu konuda da bilgi vererek, olumlu bir adım atılmaması durumunda SAMULAŞ A.Ş'de işçilerin bir hafta yada bir ay içerisinde greve çıkacaklarını bu durumun da şehirde toplu taşıma seferlerinin durması anlamına geldiğini vurguladı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

MURAT

08 Aralık 2020 Salı 21:13

BU DÖNEMDE İŞ BULMUŞŞSUNUZ DÜNYA MAAŞ ALIYORSUNUZ UTANIN BİRAZ ELEKTRİK ELEKTRONİK MEZUNUYUM 2400 LİRA MAAŞ ALIYORUM AYIPTIR SİZİN YAPTIĞINIZ

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çin aşısı güvenli mi? Ateş Kara merak edilen soruları cevapladı

Çin aşısı güvenli mi? Ateş Kara merak edilen soruları cevapladı