22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN SASKİ'DEN DAR GELİRLİLER İÇİN TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK İKİ UYGULAMA GELİYOR

Samsun SASKİ'den dar gelirliler için Türkiye'ye örnek olacak iki uygulama geliyor

Samsun SASKİ'den Türkiye'ye örnek olacak iki uygulama geliyor. SASKİ yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aboneler için 'Sosyal Yardım Tarifesi' ile birlikte 'Su Kardeşliği' projesini hayata geçirecek.

03 Ocak 2020 Cuma 21:58 GÜNCEL

Samsun'da dar gelirli ve ihtiyaç sahibi su aboneleri için SASKi tarafından Türkiye'ye örnek olacak iki ayrı uygulama hayata geçirilecek.


SASKİ yakın bir zamanda uygulamaya koyacağı 'Sosyal Yardım Tarifesi' ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi su abonelerinin su faturalarını yarı yarıya indirecek.

Hayata geçirelecek 'Sosyal Yardım Tarifesi' uygulaması ile ihtiyaç sahibi ve dar gelirli su abonelerinin bütçesine göre tarife yapılacak. Örneğin bu tarifeye göre metreküpü 4 lira olan su, Sosyal Yardım Tarifesinde 2 lira olacak. 

SASKİ'nin Türkiye'ye örnek olması beklenen 'Sosyal Yardım Tarifesi' dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan eski ve yeni tüm aboneleri kapsayacak. Bunun için SASKİ ihtiyaç sahibi olduğunu ibraz eden ve belgeleyen aboneleri 'Sosyal Yardım Tarifesi'nden yararlandıracak.

SASKİ'nin yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi su abonelerine yönelik hayata geçireceği 'Sosyal Yardım Tarifesi' uygulamasında durumunu belgeleyen yeni su abonelerinin depozito ücretleri de yarı yarıya düşürülecek.

SU KARDEŞLİĞİ PROJESİ HAYATA GEÇECEK
SASKİ'nin yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aboneleri için hayata geçirmeye hazırlandığı bir diğer uygulamada 'Su Kardeşliği' olacak.

Su Kardeşliği uygulamasına göre de su faturasını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi abonelerin su faturaları, iş adamlarına, durumu yerinde olan vatandaşlara gönüllük esasına göre ödenecek. Askıda Ekmek uygulaması gibi bir model olacak olan, Su Kardeşliği projesine göre, zengin ve durumu yerinde olan vatandaşlara, yoksulların su faturalarına yardım yapmakta gönüllü olmaları halinde kaç metreküp suyu ödeyebilecekleri sorulacak ve buna görede yardım yapmak isteyenlerle sözleşme imzalanacak.

Olgunlaşma safhasında olan bu projenin de hayata geçmesi halinde Türkiye'ye örnek olması bekleniyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Melek

31 Mart 2021 Çarşamba 00:08

Allahrazı olsun Cümlesinden...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi zabıtaları dilencilik yapan 5'i çocuk 7 kişiyi yaka paça yakaladı

İlkadım Belediyesi zabıtaları dilencilik yapan 5'i çocuk 7 kişiyi yaka paça yakaladı