17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI FEDERASYONU DEPREM FELAKETİ GEÇİREN İZMİR'E GİTTİ

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu deprem felaketi geçiren İzmir'e gitti

Genel Merkezi İstanbul'da bulunan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu(SAMDEF) depremzedeler ve AFAD ekiplerine moral vermek için İzmir'e gitti.

04 Kasım 2020 Çarşamba 23:43 GÜNCEL

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu(SAMDEF) Başkanı Metin Şenel ve yönetim kurulu üyeleri, deprem felaketi geçiren İzmir'e giderek moral desteği verdi.


İzmir'de geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem sonrası bölgeye giden SAMDEF üyeleri, depremzedelere yardım desteği de götürdü. 

SAMDEF Başkanı Metin Şenel, depremden büyük ölçüde etkilenen İzmir'in Bayraklı ilçesinde incelemelerde bulunduklarını, depremzedeler ve AFAD ekiplerine moral verdiklerini belirterek, "Deprem bölgesine yaptığımız ziyarette çadırlarda barınan vatandaşlarımıza yardım yapmaya çalıştık. Bir nebzede olsa onların yaralarına merhem olmaya çalıştık. Göçük altında yapılan çalışmalarda durum tespit değerlendirmesi yapıp AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, AFAD Daire Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ile birebir görüşmelerde bulunduk. Devletimiz gerçekten güçlü ve kimsenin mağdur olmaması adına her çalışma yapılmaktadır. Şu an itibari ile deprem bölgesinde en çok battaniye ve gıdaya ihtiyaç duyulduğu yaptığımız görüşmelerde bize iletildi. Bizde SAMDEF olarak bu konuda gerekli çalışmaları yapacağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz İzmir'in acısı acımızdır ve yaralarımızı hep birlikte saracağız. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Covid vakalarının yüzde 40 artmasına neden olan ihmaller açıklandı

Samsun'da Covid vakalarının yüzde 40 artmasına neden olan ihmaller açıklandı