12 Ağustos 2020 Çarşamba

SAMSUN TEKKEKÖY'DE HALİL İNCİ'NİN AK PARTİ'DEN İSTİFA ETME SEBEBİ İLE İLGİLİ ŞOK İDDİA

Samsun Tekkeköy'de Halil İnci'nin AK Parti'den istifa etme sebebi ile ilgili şok iddia

Samsun'da 18 yıldır AK Parti'de siyaset yapan Halil İnci'nin biran da İYİ Parti'ye geçme sebebinin Tekkeköy ilçesine bağlı Bakacak mevkisinde bulunan hazine arazisinin kendisine tahsis edilmesi ile ilgili söz almasının yattığı iddia edildi.

19 Şubat 2019 Salı 16:40 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti'den istifa ederek İYi Parti'ye geçen eski Belediye Başkanı Halil İnci ile ilgili şok bir iddia gündeme geldi.


Samsun'da AK Parti'den belediye başkanlığı da yapan Halil İnci'nin yerel seçim sürecinde AK Parti'den istifa ederek İYi Parti saflarına katılmasının arkasında menfaatinin olduğu gündeme geldi.

AK Parti'den Tekkeköy İlçe Başkanlığı yapan Mustafa Candal, 18 yıldır üyesi olduğu AK Parti'den istifa ederek İYi Parti'nin Tekkeköy adayı olmuştu. Mustafa Candal'ın yanın da ise yine AK Parti'den Aşağıçinik Belediye Başkanlığı görevini yapan Halil İnci'de yer alırken, 18 yıldır AK Parti'de siyaset yapan iki ismin bir anda İYİ Parti'ye geçmeleri şaşkınlık yaratmıştı.

Edinilen bilgiye göre ve ortaya atılan iddialara göre AK Parti'den istifa ederek İYi Parti'ye katılan Halil İnci,  Tekkeköy Belediye Başkan Hasan Togar'dan Tekkeköy ilçesine bağlı Bakacak  mahallesinde, yüksek bir kesimde bulunan hazine arazisinin kendisine tahsis edilmesi için destek istedi.  Halil İnci, konaklama tesisi yapmayı planladığı hazine arazisinin kendisine tahsis edilmesi konusunda Togar'ın yardımcı olmaması üzerine AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olan Mustafa Candal'a destek verme kararı aldı. İddiaya göre Halil İnci, Bakacak mahallesindekii hazine arazisinin kendisine tahsis edilmesi ile ilgili Mustafa Candal'dan söz aldı. Tekkeköy'de Mustafa Candal seçilirse, söz konusu hazine arazisinin üzerine konaklama tesisi yapması için Halil İnci'ye  tahsis edilmesini sağlayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

20 Şubat 2019 Çarşamba 09:46

senin haberciliğine biiiip samsunkenthaber!!!kabataş yalanı gibi olmuş bu da...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı

Samsun'da o siyasetçi görüntülü komplo sonrası görevinden istifa etti iddiası ortaya atıldı