22 Ocak 2021 Cuma

SAMSUN TERME'DE İŞTEN ÇIKARTILAN 12 İŞÇİ İLE İLGİLİ ESKİ BAŞKAN MI YENİ BAŞKAN MI DOĞRUYU SÖYLÜYOR

Samsun Terme'de işten çıkartılan 12 işçi ile ilgili eski başkan mı yeni başkan mı doğruyu söylüyor

Samsun'un Terme İlçe Belediyesinde işten çıkartılan 12 işçi ile ilgili belediye başkanı Ali Kılıç, 31 Mart seçimlerinden önce işe alınan işçiler derken, eski belediye başkanı Şenol Kul ise çıkartılan işçilerin 2017-2018 yıllarında işe alındıklarını açıkladı.

08 Mayıs 2019 Çarşamba 17:33 GÜNCEL

Samsun'un Terme İlçe Belediyesinde işten çıkartılan 12 işçi ile ilgili, eski belediye başkanı Şenol Kul mu, yoksa yeni seçilen belediye başkanı Ali Kılıç mı doğruyu söylüyor.


31 Mart yerel seçimlerinin ardından Terme Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, seçimden önce bir ay, iki ay ve 15 gün önce belediyede işe alındığını söylediği 12 işçiyi, Ramazan ayında işten çıkarttı.

Terme Belediyesinin yeni başkanı AK Partili Ali Kılıç, işten çıkarttığı 12 işçi ile ilgili yaptığı açıklamada ise "Bütçe yok" derken, çıkartılan işçilerin kendisinden önceki başkan olan Şenol Kul döneminde 31 Mart seçimlerinden iki ay, bir ay ve 15 gün önce işe alındıklarını söyledi.

Terme Belediyesinin eski Başkanı Şenol Kul ise önceki gün sosyal medya sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işten çıkartılan işçilerin 2017-2018 yılları arasında İŞKUR'dan işe alınan ve daha sonra belediye şirketinde istihdam edilen işçiler olduğuna dikkati çekti. Çıkartılan işçilerden bir tanesinin evinde iki kanser hastasına baktığını da sosyal medya sayfasından açıklayan eski belediye başkanı Şenol Kul, yeni belediye başkanı Ali Kılıç'ın Ramazan ayında işten çıkarttığı 12 işçinin ihtiyaç sahibi olduğunu ve bu işçilerle kendisinin herhangi bir akrabalık bağının da olmadığını belirtti.

Terme Belediyesinde çıkartılan 12 işçi ile ilgili tartışmalar ve iddialar ortaya atılırken, yeni belediye başkanı Ali Kılıç'ın işçilerin seçimden önce alınan işçiler olduğunu söylemesi ve eski başkan Şenol Kul'un da çıkartılan bu işçilerin 2017-2018 yıllarında işe alındıklarını dile getirmesi 'Kim doğru söylüyor" sorusunu gündeme getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de 3 gündür kayıp olan Ecrin bebek Müge Anlı'da gündem oldu

Samsun Vezirköprü'de 3 gündür kayıp olan Ecrin bebek Müge Anlı'da gündem oldu