20 Eylül 2020 Pazar

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ OMÜ'NÜN CANİK BAŞARININ TÜM EŞYALARINI ALMASI İLE ZOR DURUMDA KALDI

Samsun Üniversitesi OMÜ'nün Canik Başarının tüm eşyalarını alması ile zor durumda kaldı

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin kapatılan ve sonradan Samsun Üniversitesi olan Canik Başarı Üniversitesinde bulunan eşyaların neredeyse tamamını aldığı ortaya çıktı.

21 Mart 2019 Perşembe 17:11 GÜNCEL

Samsun'da KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi yerleşkesine kurulan Samsun Üniversitesi, OMÜ'nün burada bulunan tüm eşyaları alması nedeniyle zor durumda kaldı.


Samsun Üniversitesi olarak faaliyet gösterecek olan üniversitede, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin Samsun Üniversitesi kurulmadan önce KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülte, kantin, restoran, fitnees salonu, kütüphane, rektörlük makamı, toplantı salonu, derslikler gibi tüm birimlerde bulunan eşyaları aldığı ve üniversitenin içini boşalttığı bir kez daha gündeme geldi.

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın bugün basın mensupları ile bir araya gelerek yeni kurulan üniversitenin eğitim vereceği alanlar ve üniversitenin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. 
Rektör Mahmut Aydın, gazetecilerin bu toplantıda OMÜ tarafından alınan eşyaları sorması ile ilgili yaptığı açıklamada ise "Buradaki taşınırlar 19 Mayıs Üniversitesi tarafından alındı doğrudur. Bu soruyu 19 Mayıs Üniversitesine sorarsanız daha doğru olur. Biz burada senato salonu ve rektörlük makamını yapabildik. Şuan yardımlarla bazı çalışmalar yapıyoruz. Devletin bize verdiği bütçeden şuan herhangi bir harcama yapmadık"dedi.

Toplantı sonrası Samsun Üniversitesi fakültelerini ve diğer birimleri gezen basın mensupları, OMÜ tarafından alınan eşyalar sonrası Samsun Üniversitesinin adeta bomboş durumda olduğunu görüntüledi.Samsun Üniversitesi Rektörü Aydın, senato toplantı salonu ve rektörlük makamına yeni eşyalar alabildiklerini belirtirken, eğitim kurumunu gezen basın mensupları, Samsun Üniversitesinde neredeyse tüm birimlerde eşya bulunmadığını ve boş durumda olduğunu görüntüledi. Samsun Üniversitesinin 8 milyon TL'lik bir bütçesi bulunduğu öğrenilirken, OMÜ tarafından alınan eşyaların yerine yenilerinin alınması ile ilgili söz konusu bütçesin yeterli olmayacağına dikkat çekildi.

OMÜ'nün KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesinden (Daha sonra Samsun Üniversitesi oldu) sadece üzerinde Canik Başarı Üniversitesi yazılı olan  tabak ve bardak gibi mutfak malzemelerini almadığı öğrenildi. Samsun Üniversite olarak hizmet verecek olan üniversitede Canik Başarı Üniversitesi döneminde kütüphaneye alınan binlerce kitabın, masa, sandalye, elektronik cihazlar, koltuklar ve neredeyse tüm eşyaların Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından alındığı bildirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir ilçe minibüsleri için terminal projesinin detaylarını açıkladı

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir ilçe minibüsleri için terminal projesinin detaylarını açıkladı