20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHİR HASTANESİ CANİK'TE YAPILACAK

Samsun Üniversitesi ve Şehir Hastanesi Canik'te yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Samsun Üniversitesi ve 900 yataklı Şehir Hastanesi'nin Canik ilçesinde yapılacak olması ile ilgili açıklama yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kararın kendilerini mutlu ettiğini açıkladı.

25 Mart 2018 Pazar 16:52 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, ikinci Devlet Üniversitesi ile Şehir Hastanesi’nin Canik ilçesinde kurulacak olması nedeniyle, iki büyük yatırımın şehre kazandırılmasında öncülük eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, katıldığı AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde 2'inci Devlet Üniversitesi’nin kuruluş kararının YÖK’ten çıktığını açıklaması şehirde heyecana neden olurken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, üniversitenin Canik’te kurulacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 

Osman Genç, 2. Devlet Üniversitesi için kapanan vakıf üniversitesini daha önce önerdiklerini hatırlatarak, bu yönde karar alınmasından dolayı bu büyük eğitim yatırımına öncülük eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a teşekkür etti.ŞEHRİ GELİŞTİRECEK

Samsun Üniversitesi’nin şehre bir çok kazanımı olacağına işaret eden Başkan Genç, “Bizim bütün çabamız şehrimize 2., hatta 3. Üniversiteyi şehrimize kazandırmak yönündeydi. Bu doğrultuda daha önce kapanan vakıf üniversitesinin 2. Devlet Üniversitesi olması gerektiğini bir çok defa dile getirmiştik. Özellikle sayın Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’ın girişimleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla nu yönde karar alınması bizleri çok memnun etmiştir. Ayrıca Şehir Hastanesinin de kurulacak olması şehrimiz adına çok önemli kazanımdır. Gerek eğitim alanında akademisyenlerin ve öğrencilerin şehrimize gelecek olması gerekse sağlık turizminin gelişecek olmasını çok önemli buluyorum” dedi. 
   
HIZLI TREN ŞEHRİ ÖNE ÇIKARACAK

Kendilerini heyecanlandıran bir diğer konunun da hızlı tren olduğunu belirten Başkan Genç, “Tarih boyunca  ulaşımı iyi olan şehirler öne çıkmış ve gelişmiştir. Ulaşım anlamında bir çok alternatife sahip olan Samsun’a şimdi de hızlı tren hattının kazandırılacak olması, şehrimizi her anlamda güçlendirecektir. 5 yıldır dile getirdiğimiz hızlı yük treni ve hızlı tren hattı hayali artık sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde gerçek oluyor. Mevcut tren hattının iyileştirilmesi ve kısalması, hızlı terenin gelmesi Samsun’u ekonomik ve sosyal olarak çok ileri taşıyacaktır. Bu nedenle sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Krasnodar zirvesi! Rusya ile dış ticaret geliştirilecek

Samsun'da Krasnodar zirvesi! Rusya ile dış ticaret geliştirilecek