12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİLİĞİ BARUTHANE ORTAOKULUNDA KAÇ KİŞİNİN COVİD-19 TESTİNİN POZİTİF ÇIKTIĞINI AÇIKLADI

Samsun Valiliği Baruthane Ortaokulunda kaç kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı

Samsun Valiliği, Baruthane Ortaokulunda kaç öğrenci ve kaç öğretmenin Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Samsun'da 240 kişinin karantinaya alındığı gündeme gelen okul ile ilgili resmi açıklama.

16 Ekim 2020 Cuma 12:13 GÜNCEL

Samsun Valiliği, 240 kişinin Korona Virüs sebebi ile karantinaya alınığı gündeme gelen Baruthane Ortaokulu ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun'da Covid-19 sebebiyle 240 kişinin karantina altına alındığı haberleri ile gündeme gelen Baruthane Ortaokulundaki son durumu Samsun Valiliği açıkladı.

İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane Ortaokulunda bazı öğrenciler ve öğretmenlerin Korona Virüs olduğu bu nedenle 240 kişinin karantinaya alındığı haberleri gündeme gelmişti. Samsun Valiliği, okulda ki durum ile ilgili resmi bir açıklama yaparak kaç öğrencinin ve kaç öğretmenin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Samsun Valiliğinden, Korona Virüs nedeni ile pozitif vakaların yaşandığı Baruthane Ortaokulu ile ilgili yapılan açıklamada kamuoyuna şu bilgiler verildi.
"Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE arasında imzalanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında ilimizde bulunan okulların “Okulum Temiz Belgesi” almak için Samsun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvurular üzerine şu ana kadar 211 okula ‘Okulum Temiz Belgesi’ verilmiştir. Türkiye’de en yüksek oranda ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanan iki ilden birisi olan ilimizde bulunan okullarda Covid-19 ile ilgili tüm tedbir ve önlemler alınmıştır.  Ancak 11 Ekim 2020 Pazar günü adı geçen okulumuzdan bir öğretmenimizin rahatsızlanması haberi üzerine okul yönetimine yapılan bilgilendirme doğrultusunda Okul/İlçe yönetimlerince alınması gereken tedbirlerin değerlendirilmesi neticesinde 8.sınıfların 12 Ekim 2020’de yüz yüze eğitime açılması risk teşkil ettiği değerlendirildiğinden öncelikle veliler bilgilendirilmiş, yüz yüze eğitime okulun hijyen ve temizliği için 1 gün ara verilmesi sağlanmıştır. 13 Ekim 2020 Salı günü tekrar aynı okulumuz öğretmenlerinden 1 öğretmenimiz ve 3 öğrencimizin de test sonuçlarının pozitif çıkmasıyla birlikte İlçe Sağlık Müdürlüğü ile yapılan durum değerlendirmesi sonucu öğrencileri riske atmamak için filyasyon ekibiyle birlikte yoğun çalışarak temaslı olabilecek öğrenciler ve öğretmenlerin karantinaya alınması kararlaştırılarak uzaktan eğitime geçilmesi noktasında velilerimiz şeffaf bir şekilde bilgilendirilmiştir.  Destekleme ve yetiştirme kurslarında görülen pozitif vakalar ile karantinada bulanan öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlık durumları il/ilçe ve okul yönetimlerimiz ile ilgili sağlık kuruluşlarınca yakından takip edilmekte olup ayrıca ilimizdeki okulların bulaş açısından riskli olup olmadığının değerlendirilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden oluşan bir ekip kurulmuştur.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kızılırmak Deltasında yanan yer koruma alanı dışında!

Kızılırmak Deltasında yanan yer koruma alanı dışında!