22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN VALİLİĞİ VALİNİN 10 KASIM TÖRENİNE GEÇ KALMA OLAYI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği Valinin 10 Kasım törenine geç kalma olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği 10 Kasım nedeniyle Atatürk Anıtında gerçekleşen törene Vali'nin geç kaldığı yönünde ki haberler üzerine bir açıklama yayınladı.

10 Kasım 2020 Salı 15:51 GÜNCEL

Samsun Valiliğinden, Vali Zülkif Dağlı'nın Atatürk Anıtında bugün yapılan 10 Kasım törenine geç kaldığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yapıldı.


Samsun'da bu sabah gerçekleşen 10 Kasım törenine Vali ve Büyükşehir Başkanının geç kaldığı gündeme gelmiş, geç kalma anlarına ilişkin görüntüler ise Samsun Canlı Haber'in tören sırasında yaptığı canlı yayına yansımıştı. Yaygın basın organlarında ise olay '10 Kasım Törenine Vali Geç Kaldı, Belediye Başkanı Son Anda Yetişti' başlıkları ile gündem olmuştu.

Samsun Valiliği ise bu konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada konuyla ilgili şu bilgileri verdi.
"10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Samsun İlimizde düzenlenen Çelenk Sunma töreninden sonra bazı basın yayın organlarında “10 Kasım Törenine Vali Geç Kaldı, Belediye Başkanı Son Anda Yetişti” şeklinde çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında düzenlenen Çelenk Sunma Törenine Valimizin geç kaldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamakta olup Valimiz Dr. Zülkif DAĞLI tören alanına zamanında gelmiştir. Sayın Valimiz ve Garnizon Komutanı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulduktan sonra saygı duruşu için sirenler çalmış olup saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okunarak Şanlı Bayrağımız göndere çekilmiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Vali tarafından Anıt Şeref Defteri imzalanarak okunmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelengi de saygı duruşundan sonra Atatürk Anıtına sunulmuştur. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla mutat ve kurallara uygun olarak ifa edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun eski İl Başkanı Akcagöz 10 Kasım töreninde yaşanan olaya tepki gösterdi

CHP Samsun eski İl Başkanı Akcagöz 10 Kasım töreninde yaşanan olaya tepki gösterdi