29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ BORCU SİLDİRDİ, TERME BELEDİYE BAŞKANI DA İCRA MASRAFINI ÖDEDİ

Samsun Valisi borcu sildirdi, Terme Belediye Başkanı da icra masrafını ödedi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, borç yüzünden cezaevine girecek olan bir annenin borcunu sildirdi, Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç'da icra masrafını ödedi.

07 Mayıs 2021 Cuma 14:28 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçesinde 15 bin liralık dershane borcu yüzünden cezaevine girme tehlikesi ile karşı karşıya kalan anne Türkan Özbaş'ın imdadına Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç yetişti.


Samsun'da kızının eğitim gördüğü dershaneye olan 15 bin liralık borcundan dolayı cezaevine girme tehlikesi ile karşı karşıya kalan anne Türkan Özbaş'ı içine düştüğü zor durumdan Samsun Valis Zülkif Dağlı ve Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç kurtardı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın alacaklı dershane ile irtibat kurarak borcu sildirdi, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın da anne Türkan Özbaş'ın 5 bin liralık icra masrafını ödediği öğrenildi.

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre eşinden boşanan ve Denizli'den memleketi Samsun'un Terme İlçesi'ne gelerek yeni bir hayata başlayan anne Türkan Özbaş, kızı Nazlıgül'ün eğitim gördüğü dershaneden gelen 15 bin liralık icra ile zora girdi. Anne Özbaş, borcu ödeyememesi durumunda taahhüdü bozma suçundan cezaevine girecekti. 

Hedef Halk Gazetesi’nin gündeme taşıdığı haber sonrası, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı devreye girdi, 15 bin liralık borç dershane tarafından silindi. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç da anne ve kızıyla iletişime geçerek, 5 bin lira tutarında icra masrafını karşıladı. Başkan Kılıç, anne-kızın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda da yardımcı oldu. Anne Türkan Özbaş, kendisi ile ilgilenenlere teşekkür ederek, “Allah razı olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yolcu otobüsünde Ankara'ya gitmeye çalışan 25 Afganlı yakalandı

Samsun'da yolcu otobüsünde Ankara'ya gitmeye çalışan 25 Afganlı yakalandı