27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ DAĞLI'DAN UYARI GELDİ! AŞI OLANLAR REHAVETE KAPILDI VAKA SAYILARI ARTTI

Samsun Valisi Dağlı'dan uyarı geldi! Aşı olanlar rehavete kapıldı vaka sayıları arttı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, okullarda karantinaya alınan sınıflarla ilgili bilgi verdi, "Aşı olanlar rehavete kapıldı vaka sayıları arttı" dedi.

04 Ekim 2021 Pazartesi 18:45 GÜNCEL

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan vaka artışı sebebiyle Samsunlulara uyarı açıklaması geldi.


Samsun'da devam eden aşı çalışmaları ve vaka artışları nedeniyle Samsun Valisi Dağlı, ilçe kaymakamları ve kurum müdürleri ile toplantı yaptı. Toplantıda havaların soğumaya başlaması nedeniyle mevsimsel hastalıklarında görülmeye başlandığına dikkati çeken Samsun Valisi Zülkif Dağlı, kaymakam ve kurum müdürlerine tedbirlerin sıkı tutulması konusunda uyarılarda bulundu.

Samsun'da KoronaVirüs'e karşı devam eden aşılama çalışmalarında, aşı uygulanan kişi sayısının arttığını ancak bu durum aşı olanlarda rehavete yol açtığını kaydeden Samsun Valisi Dağlı, gerçekleşen toplantıda, "Aşılama sayılarının artması kadar bu artışın en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi de önemli. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yüz yüze eğitimden bir kez daha mahrum kalmaması için bunun başarılması gerekiyor. Okullarımızda şu an sadece kısmi sınıf karantinaları uygulanıyor.  Ve bu durum kontrol edilebilir durumda. Samsun'da tam bağışıklık için gerekli olan ikinci doz aşılamada bugün itibarıyla yüzde 72,9 oranına ulaştı. Ancak bu yeterli değil. Bu konuda öğrenci velilerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli sorumluluklar düşmektedir" dedi. 

Samsun'da görev yapan İlçe kaymakamlarına, okul servislerinden kantin ve sınıflara kadar öğrencilerin kullandığı tüm alanlarda, alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması ve bu konudaki denetimlerin artırılması talimatını veren Vali Zülkif Dağlı, aşılama sayılarının artmasıyla orantılı olarak ortaya çıkan rehavet ortamının son dönemde vaka sayılarının yeniden artmasına neden olduğunu ifade ederek, vatandaşlarımıza, toplum bağışıklığı tam olarak kazanılmadan aşılı olsalar dahi maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleri çağrısında bulundu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr -Editör Betül Akın

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mustafa

04 Ekim 2021 Pazartesi 19:22

Sayın valim sağlık il müdürü değişmeli ne plan var ne koordinasyon

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Facebook-Instagram-WhatsApp neden açmıyor? 3'ü de çöktü

Facebook-Instagram-WhatsApp neden açmıyor? 3'ü de çöktü