21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ KAYMAK'A UKRAYNA CUMHURBAŞKANI PETRO POROŞENKO SAAT HEDİYE ETTİ

Samsun Valisi Kaymak'a Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko saat hediye etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Karadeniz'de batan gemiden 7 kişinin kurtarılması nedeni ile Samsun Valisi Osman Kaymak'a özel hediye kol saati gönderdi.

17 Ocak 2019 Perşembe 17:05 GÜNCEL

Samsun'a gelen Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun gönderdiği hediye kol saatini Samsun Valisi Osman Kaymak'a verdi.


Geçtiğimiz haftalarda Samsun açıklarında batan  Volga-Balt 214 isimli geminin 13 mürettabatından 7'si kurtarılmış, 6'sı ise meydana gelen kazada hayatını kaybetmişti.  Volga-Balt 214 isimli batan gemiden 7 mürettabatın kurtarılması ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalara teşekkür etmek üzere Samsun'a gelen Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun gönderdiği hediye kol saatini takdim etti.

Batan gemiden 7 kişinin kurtarılmasına sevindiklerini ancak 6 kişili kurtaramamanın üzüntüsünü yaşadıklarını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, hayatını kaybeden gemiciler nedeni ile Ukrayna halkına baş sağlığı dileğinde bulundu.Samsun Valisi Osman Kaymak, kendisini ziyaret eden Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha'ya batan gemi mürettabatının kurtarılma çalışmaları ile ilgili verdiği bilgide ise "Bu operasyona İzmir’den keşif uçağı, iki helikopterimiz,  Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan Skorsky helikopter, iki kurtarma botu, TCSG Dost Arama Kurtarma Gemisi, balıkçı arkadaşlarımızın sivil römorkörleri katıldı. Yani sivil halkımız ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri bu operasyona katılarak, daha çok insanı kurtarmanın gayretini verdiler. Ben tekrar operasyona katılan tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Olay Samsun’a 80 mil (130 km) uzaklıkta, çok dalgalı ve 2 bin metre derinlikteki bir yerde gerçekleşti ve ekiplerimiz ulaştıklarında gemi tamamen Karadeniz’de batmış durumdaydı." dedi.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ise Samsun Valisi Osman Kaymak'a gerçekleştirdikleri kurtarma operasyonu nedeni ile teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta ihraç kararının ardından Alparslan Türkeş ile olan fotoğrafını paylaştı

Erhan Usta ihraç kararının ardından Alparslan Türkeş ile olan fotoğrafını paylaştı