26 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK, GEMİ KAZASINDAN KURTULANLARA ŞAHSİ CEP NUMARASINI VERMİŞTİ

Samsun Valisi Osman Kaymak, gemi kazasından kurtulanlara şahsi cep numarasını vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali ve Kaymakamlara halkla iç içe olmaları ve telefonlarının kapalı olmaması talimatı verdi.. Samsun Valisi Osman Kaymak ise 6 kişinin öldüğü gemi kazasından kurtulanlara şahsi cep telefon numarasını vermişti.

30 Ocak 2019 Çarşamba 14:34 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mülki İdare Amirleri Buluşmasında Kaymakam ve Valilerden telefonlarının kapalı olmamasını isterken, Samsun Valisi Osman Kaymak geçtiğimiz günlerde 6 kişinin öldüğü gemi kazasından kurtulanlara şahsi cep numarasını vermişti.


CEP NUMARASINI VERDİ UKRAYNA'DA GÜNDEM OLDU
Samsun açıklarında geçtiğimiz haftalarda batan ve 6 kişinin öldüğü gemi kazasından kurtulanları hastanede ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, burada kazazedelere şahsi cep numarasını vermiş, bir ihtiyaçları olması halinde kendisini aramalarını istemişti. Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yaralılara cep numarasını vermesi ise Ukrayna basınında gündem olmuş Samsun'a gelen Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ise Vali Osman Kaymak'a teşekkür etmişti.

Samsun halkının takdirini kazanan ve sevilen Samsun Valisi Osman Kaymak, sık sık sokaklarda da vatandaşlarla bir araya gelmesi ile biliniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün gerçekleşen Mülki İdare Amirleri toplantısında "Sizlerden günün 24 saati haftanın 7 günü milletle içiçe olmanızı istiyorum. Kaymakam 8 saat mesai yapmaz. Sakın telefonunuz kapalı olmasın. Telefon devamlı açık olacak. Milletine aşık, devletine sadık, ufku açık, zihni berrak, yüreği güçlü, gönlü zengin, sözü sağlam, işinde becerikli, hayatında ahlaklı mülki idare amirlerimizle üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Yönettiği ilçedeki her bir hanenin eksiğini gediğini, ihtiyacını, sıkıntısını, derdini bilmeyen kaymakam, bizim gözümüzde görevini layıkıyla yerine getirmiyor demektir. Bu, kaymakam için böyle, vali yardımcısı için böyle, valiler için de böyle." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Partili Bedri Yaşar: Bizim HDP ile işimiz olmaz bunu megri megri diye bağıranlara sorsunlar

İYİ Partili Bedri Yaşar: Bizim HDP ile işimiz olmaz bunu megri megri diye bağıranlara sorsunlar