10 Ağustos 2020 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLARI İLE SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPTI

Samsun Valisi Osman Kaymak siyasi parti il başkanları ile seçim güvenliği toplantısı yaptı

Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti, CHP, MHP, HDP, Vatan Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, BBP, DSP, İYİ Parti, TKP Samsun İl Başkanları ile seçim güvenlik toplantısı gerçekleştirdi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 21:19 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, siyasi parti il başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdiği seçim güvenlik toplantısında, yerel seçimlerin centilmence geçmesini istedi.


Samsun Valilik binasında düzenlenen seçim güvenlik toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak,  31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Samsun'da  bin 322 sandık alanında 970 bin 989 vatandaşın oy kullanacağını  ve toplam 3 bin 481 emniyet ve Jandarma mensubunun ise sandıkların güvenliğini sağlayacağını açıkladı.

Toplantıda yaptığı konuşmada her seçimin bir heyecan ve demokrasi şöleni olduğunu dile getiren Valimiz Osman Kaymak, “Seçimler, vatandaşlarımızın Anayasa’da yazılı olan seçme ve seçilme haklarını kullanmaları açısından önemlidir. Seçimlerin önemi kadar huzur içerisinde gerçekleştirilmesi de hepimizin sorumluluğu altındadır. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde ilimiz genelinde bulunan bin 322 sandık alanında 970 bin 989 vatandaşımız oy kullanacak ve toplam 3 bin 481 Emniyet ve Jandarma Teşkilatı mensubumuz sandıkların güvenliğini sağlayacak. Seçimlerde kullanılacak seyyar sandık sayısı ise vatandaşlarımızın talebine göre belirlenecektir. Şüphesiz seçimlere kadar olan sürede partiler programlarını anlatacak ve propagandalarını yapacaklar. Biz de devlet olarak bu seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde, kurallara uygun bir şekilde yapılıp sonuçlanmasından sorumluyuz. Seçimlerin centilmenlik ortamında, birbirlerinin haklarına saygı-sevgi duyarak, şehri ve insanları önemseyen anlayış içerisinde geçmesini çok önemsiyoruz" dedi.Yerel seçimlerde partilerin bayrak, flama ve yüksek ses gibi çevre kirliliğine neden olabilecek materyalleri kullanılmayacak olmasına dikkat çeken Vali Osman Kaymak, "Vatandaşlarımız bu durumdan çok rahatsız oluyordu ve bu yöndeki karardan çok mutlu oldular. Görebildiğim kadarıyla partiler de bundan memnun ve sosyal medya başta olmak üzere diğer yöntemlerle propagandalarını yapacaklar. Ben bu vesile ile tekrar seçimlerin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek, katılımlarınız için sizlere ayrı, ayrı teşekkür ediyorum"  şeklinde konuştu.

Seçim Güvenliği toplantısına  Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ünsal Ağaoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ersan Aksu, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Kantarcı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Kundak, Demokrat Parti İl Başkan Temsilcisi Sinan Genç, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Mehmet Koç, Halkların Demokratik Partisi İl Başkanı Cevdet Bakın, İYİ Parti İl Başkan Temsilcisi Burcu Işıtan Satar, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Saadet Partisi İl Başkan Temsilcisi Ahmet Köseoğlu, Türkiye Komünist Partisi İl Başkan Temsilcisi Cemil Gülyaz, Vatan Partisi İl Başkanı Haydar Çolak ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta’nın temsilcisi Av. Bahadır Ertaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Parti'nin Canik adayı Atıf Yiğit sahada fırtına gibi esiyor

Samsun'da İYİ Parti'nin Canik adayı Atıf Yiğit sahada fırtına gibi esiyor